Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Horała: Przywracanie międzynarodowych połączeń lotniczych w kilku etapach


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-05-23 10:52
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Horała: Przywracanie międzynarodowych połączeń lotniczych w kilku etapach
Fot. Boeing
Ministerstwo Infrastruktury przedstawiło dziś podstawowe wytyczne dot. przywracania międzynarodowych połączeń lotniczych. Zostaną one podzielone na fazy – przekazał Marcin Horała, wiceminister MI oraz pełnomocnik ds. budowy CPK.
– Nasze plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa, wstrzymaliśmy rejsy i loty po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się pandemii. Na szczęście udaje się odmrażać gospodarkę, co pozwala nam również myśleć o przywracaniu lotów – mówi Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, w filmie Ministerstwa Infrastruktury, udostępnionym dzisiaj w mediach społecznościowych.

Odmrażanie lotów ma się odbyć w kilku fazach:

  • W pierwszej z nich, która rozpocznie się 1 czerwca, reaktywowane zostaną loty krajowe;
  • W drugiej fazie loty zostaną rozszerzone o te kraje w Europie, w których sytuacja epidemiczna nie jest gorsza niż w Polsce;
  • W trzeciej fazie przywrócone zostaną połączenia międzykontynentalne, także do tych państw, w których sytuacja epidemiczna jest nadal pod kontrolą;
  • W kolejnych etapach przywrócone zostaną wszystkie połączenia lotnicze.
Nie znamy terminów przywróceni kolejnych etapów. – Terminy nie są jeszcze przesądzone – stwierdził Marcin Horała. Jak dodał, będzie to zależało od sytuacji epidemiologicznej.

Pasażerów czeka wiele zmian w kwestii bezpieczeństwa sanitarnego. "Nowa normalność" będzie wymagała wykorzystania pewnych środków bezpieczeństwa, które na razie pozostaną z nami na lotniskach, jak i podczas lotów. Będzie to:

  • Zachowanie odpowiednich dystansów, zarówno na terenie lotnisk, jak i na samych lotach – część miejsc będzie niedostępna do rezerwacji, aby zachować dystans;
  • Powszechne badanie temperatury, aby osoby, które mają „podstawowy objaw zakażenia koronawirusem, nie były wpuszczane na pokład samolotu bez ryzyka zarażeń”;
  • Dezynfekcja każdego samolotu po każdym rejsie;
  • Obowiązek noszenia maseczek i innych środków ochrony osobistej przez obsługę lotniska i wszystkich pasażerów przez cały czas trwania lotu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zawieszenie połączeń lotniczych przedłużone do 23 maja

Pasażer i linie lotnicze

Zawieszenie połączeń lotniczych przedłużone do 23 maja

Avgeek 09 maja 2020

MI chce zawieszenia regularnych lotów pasażerskich w Unii Europejskiej

Prawo i polityka

MI chce zawieszenia regularnych lotów pasażerskich w Unii Europejskiej

Emilia Derewienko 18 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5