Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Hochtief Polska przebuduje terminal A Lotniska Chopina


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-02-26 12:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hochtief Polska przebuduje terminal A Lotniska Chopina
fot. Lotnisko Chopina
Firma Hochtief Polska pozyskała kontrakt na przebudowę Terminala A Lotniska Chopina w Warszawie. Zakończenie prac zaplanowano na czwarty kwartał 2019 roku.
W ramach zlecenia zrealizowane zostaną dwa zadania. Pierwsze z nich polegać będzie na budowie czterech poczekalni autobusowych w strefie dla pasażerów spoza Schengen w pirsie północnym wraz z adaptacją pomieszczeń w pirsie południowym oraz w Terminalu A.

W przypadku zadania drugiego zakres prac budowlano-montażowych przewiduje rozbudowę Terminala A o częściowo dwukondygnacyjny obiekt kubaturowy, przeznaczony na powiększoną strefę kontroli bezpieczeństwa na kierunkach Non Schengen-Schengen, strefę wejściową dla gości VIP oraz maszynownię wentylacyjno-klimatyzacyjną. Oprócz tego powstaną dodatkowe stanowiska kontroli dokumentów oraz bezpieczeństwa osób i bagażu podręcznego.

Przetarg został ogłoszony we wrześniu ubiegłego roku. Rozbudowa jest możliwa dzięki podpisanemu pod koniec ubiegłego roku porozumieniu z Ministerstwem Obrony Narodowej na przekazanie terenu o powierzchni ok. 8,5 tys. m kw. w dzierżawę PPL. 

Przebudowa Lotniska Chopina jest niezbędna, aby stołeczny port mógł obsłużyć stale rosnące zapotrzebowanie na rejsy z i do Polski. Liczba obsłużonych w Warszawie pasażerów w 2018 roku zbliżyła się do 18 mln. – Przepustowość Lotniska Chopina dramatycznie się kurczy. Obecnie w momencie tzw. szczytów wykorzystujemy 100% naszych zasobów. Należy pamiętać, że przepustowość nie ogranicza się wyłącznie do dróg startowych – dotyczy to także pozostałych elementów infrastruktury i jest tak słaba, jak jej najsłabsze ogniwo – mówił o rozbudowie portu Piotr Rudzki, rzecznik PPL.

Hochtief Polska przebudował Terminal A Lotniska Chopina w Warszawie w latach 2012-2015. Obecnie firma prowadzi tam prace związane z modernizacją sortowni bagażu. Spółka specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych i infrastrukturalnych. Oferta firmy obejmuje realizację głównie obiektów biurowych, mieszkaniowych, przemysłowych, użyteczności publicznej, handlowo-rozrywkowych, jak również robót budowlanych lądowych i wodnych dla dużych projektów infrastrukturalnych, robót budowlanych w ramach realizacji instalacji termicznego przekształcania odpadów oraz projektów dla sektora energetyki zawodowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
PPL: Prace na Okęciu do 2022 roku i nieefektywna „cisza nocna”

Infrastruktura i lotniska

PPL: Prace na Okęciu do 2022 roku i nieefektywna „cisza nocna”

Aleksander Domański 22 lutego 2019

Samolot premiera Izraela uszkodzony na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Samolot premiera Izraela uszkodzony na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

Emilia Derewienko 15 lutego 2019

PPL szuka projektanta przebudowy terminalu na Chopinie. Ruszył przetarg

Infrastruktura i lotniska

PPL szuka projektanta przebudowy terminalu na Chopinie. Ruszył przetarg

Emilia Derewienko 12 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5