Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Helsińskie lotnisko z pożyczką 150 mln euro na rozbudowę


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-12-27 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Helsińskie lotnisko z pożyczką 150 mln euro na rozbudowę
fot. Helsinki Airport
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Finavia Corporation, fińska spółka lotniskowa, podpisały umowę pożyczki w wysokości 150 mln euro. Projekt ma na celu rozszerzenie terminalu 2 i poprawę jego łączności z transportem publicznym i usługami taksówkowymi, a także dalszy rozwój systemu obsługi bagażu i stref kontroli paszportowej.
Wzrost pasażerów

Projekt polega również zmodernizować wąskie gardła w strefie Schengen, a także ograniczenia między lotniskiem a usługami kolejowymi, autobusowymi i taksówkowymi. Dzięki wsparciu finansowemu roczna przepustowość lotniska w Helsinkach ma wzrosnąć do około 30 mln pasażerów rocznie.

Częścią działań wynikających projektu jest stworzenie nowej hali odlotów z 76 stanowiskami odprawy i nowej hali przylotów. Jednocześnie obszar kontroli granicznej zostanie rozszerzony o 24 punkty kontroli paszportowej i 20 automatycznych kiosków obsługujących przyloty i odloty. Ustanowione zostanie również nowe połączenie tunelowe z połączeniem szyny pierścieniowej. Powstaną całkowicie nowe miejsca parkingowe z 1800 nowymi miejscami parkingowymi.

5 tys. nowych stałych miejsc pracy

Projekt wygeneruje zatrudnienie na etapie budowy, a po zakończeniu całej rozbudowy lotniska planowane jest utworzenie około 5 tys. nowych, stałych miejsc pracy na lotnisku w Helsinkach.

– Jako najważniejszy węzeł przesiadkowy w regionie skandynawskim, naszym celem jest oferowanie pasażerom dobrych i płynnych połączeń z całym światem. Chcemy się wyróżniać, zapewniając wyjątkowo dobrą jakość obsługi klienta i zrównoważone operacje na lotnisku w Helsinkach – powiedział prezes Finavia Kimmo Mäki.

Finavia jest spółką akcyjną odpowiedzialną za utrzymanie i rozwój fińskiej sieci portów lotniczych. Nadzoruje 21 lotnisk w całej Finlandii i jest własnością rządu fińskiego. W ubiegłym roku 25 mln pasażerów korzystało z lotnisk Finavia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rumuńskie lotnisko zmodernizuje pas startowy za 30 mln euro

Infrastruktura i lotniska

Rumuńskie lotnisko zmodernizuje pas startowy za 30 mln euro

Justyna Urbaniak 06 grudnia 2019

Otwarcie lotniska Berlin-Brandenburg „już” za niecały rok

Infrastruktura i lotniska

Otwarcie lotniska Berlin-Brandenburg „już” za niecały rok

Artur Bogdanowicz 03 grudnia 2019

Lotnisko w Pradze planuje rozbudowę za 2,4 mld dolarów

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Pradze planuje rozbudowę za 2,4 mld dolarów

Justyna Urbaniak, Emilia Derewienko 15 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5