Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Heathrow straciło „tylko" połowę pasażerów


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-15 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ simpleflying.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Heathrow straciło „tylko" połowę pasażerów
fot. Piotr Bożyk
Liczba pasażerów na londyńskim lotnisku Heathrow spadła w marcu tylko o ponad 50 procent – informuje "Simple Flying". Port stolicy Anglii i tak wypada świetnie na tle innych dotkniętych zawieszeniami z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.
Siódme najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie opublikowało dane za marzec 2020 roku. Port rejestrował liczbę pasażerów, obsługiwane ładunki oraz operacje samolotów. W każdej kategorii wartości spadły w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Liczby są na poziomie tych nie widzialnych jeszcze od rozpoczęcia zapisów, co miało miejsce 15 lat temu.

Heathrow obsłużyło w marcu 3 106 845 pasażerów. Przed rokiem było ich 6 527 489. To spadek o ponad połowę, dokładnie o 52 procent. W porównaniu z lutym bieżącego roku liczba podróżnych zmalała o 43 procent. Jak to się przedstawia na tle innych danych? W całej Unii Europejskiej odnotowano spadek pasażerów o 61 procent. Loty do krajów spoza UE zmniejszyły się o 55 procent. Z kolei w Ameryce Północnej było ich 52 procent mniej. Spadek o połowę zanotowały rejsy z Azji i Pacyfiku. Krajowe loty na terenie Wielkiej Brytanii zmniejszyły się o 47 procent, natomiast na Bliskim Wschodzie o 41 procent. Rejsy z Afryki spadły o 37 procent, a zaledwie o 25 procent z Ameryki Łacińskiej.

Spadki zanotowały również oczywiście same ruchy samolotów. Wynika to z faktu, że linie lotnicze nie chcą obsługiwać pustych lotów. Nie są dobre zarówno z ekonomicznego ani środowiskowego punktu widzenia. Na Londyn-Heathrow było ich w marcu o 35 procent mniej niż przed rokiem. Statystyka nie jest tak drastyczna jak w przypadku liczby pasażerów. 39 849 zastąpiło 25 798.

Włodarze portu przewidują jednak pogorszenie jeszcze bieżącej sytuacji, zanim wszystko zacznie się poprawiać. Lotnisko działa w tym momencie z jednym aktywnym pasem startowym. "Oczekujemy, że sytuacja będzie się utrzymywać, ponieważ wstępne prognozy wskazują, że popyt na pasażerów w kwietniu spadnie o ponad 90 procent" – głosi oświadczenie z Londyn-Heathrow.

Najmniej dotknięte spadkami są loty cargo. 31 marca obiekt stolicy Anglii obsłużył 38 lotów towarowych. Normalny dzień w tygodniu dostarcza w tym miejscu 47 takich ruchów maszyn. W sumie odebrano 100 857 ton ładunku. Przed rokiem tego samego dnia dostarczono 149 417 ton.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Heathrow wdrożyło system antydronowy

Infrastruktura i lotniska

Heathrow wdrożyło system antydronowy

Aleksander Domański 20 stycznia 2020

Virgin Connect do Warszawy? Plany ekspansji Virgina po rozbudowie Heathrow

Pasażer i linie lotnicze

Virgin Connect do Warszawy? Plany ekspansji Virgina po rozbudowie Heathrow

Piotr Bożyk 17 października 2019

Przyszłość rozbudowy Heathrow. Zadecydują nadchodzące miesiące

Infrastruktura i lotniska

Przyszłość rozbudowy Heathrow. Zadecydują nadchodzące miesiące

Aleksander Domański 13 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5