Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Grupa Lufthansy gotowa na walkę z „tanimi” rywalami w Niemczech


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-08-05 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grupa Lufthansy gotowa na walkę z „tanimi” rywalami w Niemczech
fot. Eurowings
Grupa Lufthansy przygotowuje się do trwałej walki z tanimi konkurentami Ryanair i EasyJet na swoim rodzimym rynku w Niemczech.
Upadek Air Berlin w 2017 r. pozwolił innym liniom lotniczym na wejście na niemiecki rynek. To spowodowało, że w kraju pojawiło się więcej samolotów i niższe ceny, co skutecznie utrudniał niegdyś dominujący przewoźnik. Lufthansa jest jednak przygotowana do walki.

– Jeśli chodzi o Ryanaira i EasyJet, rzeczywiście będziemy mieli bardzo trudną konkurencję cenową z tymi przewoźnikami przez resztę roku, a może także do 2020 r. – przyznał Ulrik Svensson, dyrektor finansowy Lufthansy. – Niemcy to nasz rodzimy rynek. Wierzymy, że długofalowo zasiadamy na jednym z najważniejszych rynków w całej Europie i chcemy o niego zawalczyć – dodał dyrektor.  

Kto się  rozpycha w Niemczech?

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła ekspansja niskokosztowych linii w całych Niemczech. Ryanair wszedł do Frankfurtu w 2017 roku, a w tym samym roku EasyJet kupił sloty Air Berlin na lotnisku Berlin Tegel. Ze swojej strony Ryanair zwrócił uwagę Lufthansy na to, że wykorzystała swoją spółkę zależną Eurowings do prowadzenia niskokosztowej działalności. Michael O’Leary, prezes irlandzkiej linii lotniczej, jest zdumiony postawą rywala wobec konkurencji.

Problemy Lufthansy

Cokolwiek Lufthansa robi lub nie robi z Eurowings, jest to bardziej skomplikowane przez problemy finansowe linii lotniczych. Wcześniej w tym roku ogłoszono plan restrukturyzacji przewoźnika. Miałby on doprowadzić do zaprzestania lotów długodystansowych. Lufthansa wycofuje starsze samoloty z floty Eurowings i przechodzi na jeden niemiecki certyfikat przewoźnika lotniczego, aby uprościć jego strukturę.

– Celem jest przywrócenie Eurowings do rentowności tak szybko, jak to możliwe, a tym samym stworzenie trwałej wartości dla akcjonariuszy – przyznała Lufthansa w najnowszym raporcie finansowym. W ciągu sześciu miesięcy tego roku strata Eurowings przed odsetkami i podatkami wzrosła o 25 procent do 305 milionów dolarów (274 miliony euro).

Wyniki drugiego kwartału

O trudnościach Lufthansy świadczą wyniki za drugi kwartał, opublikowane w czerwcu. Zysk przed opodatkowaniem w drugim kwartale spadł o 48 procent do 524 miliony euro, podczas gdy przychody wzrosły o 4 procent do 9,6 miliarda euro. – Podczas gdy działalność długodystansowa nadal funkcjonuje bardzo dobrze, zwłaszcza na trasach transatlantyckich i azjatyckich, nadwyżki zdolności produkcyjnych na rynku i rosnąca konkurencja ze strony przewoźników niskokosztowych próbujących zdobyć udział w rynku prowadząc w ten sposób presji cenowej na europejskim ruchu – przyznała linia lotnicza.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa planuje przekształcić Brussels Airlines w Eurowings

Biznes i przemysł

Lufthansa planuje przekształcić Brussels Airlines w Eurowings

Justyna Urbaniak 16 maja 2019

Przewozowe wyniki Grupy Lufthansa za kwiecień

Pasażer i linie lotnicze

Przewozowe wyniki Grupy Lufthansa za kwiecień

Aleksander Domański 14 maja 2019

Lufthansa Group: Ponad 11 mln pasażerów w marcu

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa Group: Ponad 11 mln pasażerów w marcu

Piotr Bożyk 12 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5