Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Grupa Lufthansa rozważa zakończenie działalności Germanwings


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2020-04-07 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grupa Lufthansa rozważa zakończenie działalności Germanwings
fot. Neuwiser, Flickr
Przyszłość niskokosztowej niemieckiej marki lotniczej Germanwings wisi na włosku. W obliczu obecnie trwającej epidemii koronawirusa, władze Grupy Lufthansa rozważają likwidację tych linii lotniczych, informuje Reuters, powołując się na dwa niezależne źródła.
Według informatorów Agencji Reutera, dyskusja o przypieczętowaniu zakończenia działalności przez niemiecką markę niskokosztową ma się pojawić w porządku obrad wtorkowego (07.4.) posiedzenia zarządu Grupy Lufthansa. W tej chwili nie jest jednak jasne, czy taki wniosek uzyska akceptację.

Rzecznik Lufthansy powiedział, że w tej sprawie nie podjęto żadnych decyzji i przypomniał, że Grupa rozważa wszelkie opcje, gdyż dokonuje przeglądu swojej działalności biznesowej oraz sposobów ograniczania kosztów, tak aby zminimalizować skutki kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa zapalenia płuc COVID19.

Możliwość zakończenia działalności przez linie lotnicze Germanwings jest szeroko dyskutowana przez związki zawodowe działające w Grupie. W ubiegłym tygodniu Lufthansa odrzuciła związkową propozycję wprowadzenia skróconych godzin pracy, tzw. “Kurzarbeit”, która, zdaniem pomysłodawców, pozwoliłaby na zachowanie miejsc pracy w najbliższej perspektywie czasowej.

W poniedziałek, 6 kwietnia, związki zawodowe zwróciły się do kierownictwa spółki o wsparcie linii lotniczych Germanwings. Pod apelem podpisali się reprezentanci związków zawodowych VC, UFO, Verdi, IGL/TGL oraz ACA.

– By przezwyciężyć ten kryzys, potrzebne są olbrzymie wysiłki. My, jako związki zawodowe działające w Lufthansa Group, oferujemy nasze wsparcie dla rozwiązań, które mogą być zaakceptowane przez wszystkich pracowników – powiedział Markus Wah, prezydent Vereinigung Cockpit (VC).

Linie lotnicze Germanwings do października 2015 r. funkcjonowały jako niezależna marka niskokosztowa należąca do Grupy Lufthansa. Od 2016 r. spółka jest operatorem wet-lease (samolotów wraz z załogą) świadczącym swoje usługi na rzecz linii lotniczych Eurowings, które stały się główną niskokosztową marką Grupy. Flota Germanwings składa się z 33 samolotów z rodziny airbus A320: 23 airbusów A319 oraz 10 airbusów A320.

Główną bazą Germanwings jest port lotniczy w Kolonii. Przed wybuchem epidemii koronawirusa zapalenia płuc z Wuhan COVID19 przewoźnik wykonywał również operacje ze swoich baz w Stuttgarcie, Hamburgu, Berlinie i Monachium, jak również z Dortmundu i z Hannoveru.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Grupa Lufthansy: Blisko 200 odwołanych lotów w wyniku strajku

Pasażer i linie lotnicze

Grupa Lufthansy: Blisko 200 odwołanych lotów w wyniku strajku

Aleksander Domański 02 stycznia 2020

Grupa Lufthansy: Trzydniowy strajk w Germanwings i Eurowings. UFO w akcji

Pasażer i linie lotnicze

Grupa Lufthansy: Trzydniowy strajk w Germanwings i Eurowings. UFO w akcji

Aleksander Domański 30 grudnia 2019

Grupa Lufthansy zmuszona do odwołania około stu lotów. Wszystko przez strajk

Pasażer i linie lotnicze

Grupa Lufthansy zmuszona do odwołania około stu lotów. Wszystko przez strajk

Aleksander Domański 21 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5