Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

GoEuro: Lotnisko Chopina na 17. miejscu najlepiej skomunikowanych lotnisk Europy


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-08-07 10:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
GoEuro

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

GoEuro: Lotnisko Chopina na 17. miejscu najlepiej skomunikowanych lotnisk Europy
fot. Hochtief Polska
GoEuro, platforma umożliwiająca wyszukiwanie i zakup biletów kolejowych, autokarowych i lotniczych w Europie, opracowała zestawienie 10 najczęściej wybieranych przez Polaków europejskich lotnisk. Na liście znalazły się m.in. porty lotnicze Frankfurt (FRA), Praga (PRG) oraz Londyn Stansted (STN). Zestawienie oparte zostało na informacjach pochodzących z wewnętrznej bazy danych platformy i zobrazowane w formie infografiki.
Lotniska uszeregowano według kryterium łatwości dojazdu do centrum miasta, na które złożyły się elementy takie jak: odległość lotniska od centrum miasta, czas oraz cena dojazdu do centrum. Zespół GoEuro przeanalizował również możliwości dojazdu na największe lotniska w Europie. Pod uwagę wzięto odległość lotniska od centrum miasta, czas oraz cenę dojazdu do centrum. W rankingu uwzględniono 76 lotnisk znajdujących się w następujących krajach: Polska, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Włochy, Irlandia, Francja, Luksemburg, Holandia, Belgia i Czechy. Wyboru lotnisk dokonano, uwzględniając wielkość ruchu pasażerskiego na podstawie danych z raportu Eurostatu za 2016 rok.

Lotnisko w Nicei (NCE) zajęło pierwsze miejsce – może pochwalić się niedrogim połączeniem oraz rekordowo krótkim czasem podróży do centrum trwającym zaledwie 5 minut. Na drugim miejscu uplasowało się lotnisko znajdujące się na hiszpańskiej wyspie Lanzarote (ACE) – może to zawdzięczać połączeniu z centrum, które zajmuje zaledwie 10 minut i kosztuje mniej niż 6 zł. Podium zamyka lotnisko w angielskim mieście Birmingham (BHX), skąd do centrum dotrzemy w ciągu 9 minut.

Spośród polskich lotnisk najwyżej uplasował się port lotniczy Warszawa Chopina (WAW), zajmując 17. miejsce. Zawdzięcza to połączeniu z centrum miasta zajmującym 20 minut oraz kosztującym 4,40 zł. Dojazd, na który należy przeznaczyć 24 minuty i 4,60 zł, zagwarantował lotnisku w Poznaniu (POZ) 28. pozycję. W zestawieniu GoEuro znalazły się także porty lotnicze Gdańsk (GDN), Wrocław (WRO), Kraków (KRK), Warszawa Modlin (WMI) oraz Katowice (KTW).

Paradoksalnym przypadkiem jest Londyn. Może okazać się bowiem, iż więcej zapłacimy za przejazd z lotniska do centrum miasta niż za samą podróż samolotem. Przykład? Wrześniowe połączenie Gdańsk – Londyn Stansted, oferowane przez jedną z tanich linii lotniczych, dostępne jest w cenie 72 zł. Natomiast regularna cena biletu na przejazd pociągiem Stansted Express wynosi około 81 zł.

Zapoznaj się z całym rankingiem GoEuro

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Najlepsze lotniska świata znajdują się w Azji

Infrastruktura i lotniska

Najlepsze lotniska świata znajdują się w Azji

Justyna Urbaniak 05 sierpnia 2017

Olbrzymie kolejki na lotniskach. To efekt wzmocnienia granic strefy Schengen

Pasażer i linie lotnicze

Olbrzymie kolejki na lotniskach. To efekt wzmocnienia granic strefy Schengen

Justyna Urbaniak 02 sierpnia 2017

Chiny: Gigantyczne lotnisko wyrówna rywalizację przewoźników

Biznes i przemysł

Chiny: Gigantyczne lotnisko wyrówna rywalizację przewoźników

Emilia Derewienko 31 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5