Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Główne lotnisko Izraela do pilnej rozbudowy


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-04-26 12:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Główne lotnisko Izraela do pilnej rozbudowy
fot. Amit Moscovich, commons.wikimedia.org
Główne lotnisko Izraela planuje ekspansję, której koszt szacuje się na 280 milionów dolarów. Wyzwaniem okazuje się stale rosnąca liczba pasażerów, sięgająca rekordowych wyników. Duża w tym zasługa tanich linii lotniczych.
Jeśli w Izraelu nie zaistnieje ryzyko wojny lub nie pogorszy się sytuacja w zakresie bezpieczeństwa, port lotniczy spodziewa się obsłużyć w 2019 r. ponad 25 milionów pasażerów. Optymistyczne prognozy, które pokazują znaczny wzrost ruchu na lotnisku w najbliższym czasie, przyczyniły się do planu zmierzającego do rozbudowy obiektów na terenie lotniska.

Główny Terminal 3 lotniska im. Ben-Guriona doda ponad 36 000 m kw. przestrzeni na czterech piętrach. Lotnisko umieści również 88 nowych stanowisk odprawy przylegających do istniejącego terminalu, dostępnych przez kładkę dla pieszych.

W sezonie letnim 2018 r. lotnisko planuje ustawić 25 tymczasowych punktów usługowych o powierzchni 2500 m kw., bezpośrednio sąsiadujących z budynkiem Terminalu 3. Taka możliwość pojawiła się po otwarciu nowego skrzydła pasażerskiego zainaugurowanego w lutym. To czwarte skrzydło pasażerskie, które może pomieścić do 1800 pasażerów na godzinę.

Planowana rozbudowa ma na celu zmniejszenie obciążenia w obszarze odprawy i usprawnienie obsługi pasażerów.

Lotnisko Ben-Guriona obsługuje ponad 90 proc. ruchu tranzytowego Izraela. Według danych Urzędu Lotnictwa Izraela, w 2017 roku w ruchu tranzytowym przez główne izraelskie lotnisko poruszało się 20,8 milionów pasażerów. To gwałtowny wzrost w stosunku do 17,9 milionów w 2016 roku. Zgodnie z prognozami, w 2018 roku ruch tranzytowy sięgnie 23 milionów. Wynik ten stawia lotnisko Ben-Guriona w światowej czołówce w tej kategorii ruchu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rumuńskie lotnisko przygotowuje się do budowy nowego terminala

Infrastruktura i lotniska

Rumuńskie lotnisko przygotowuje się do budowy nowego terminala

Justyna Urbaniak 23 kwietnia 2018

Nowe pakistańskie lotnisko zostanie uruchomione w maju

Infrastruktura i lotniska

Nowe pakistańskie lotnisko zostanie uruchomione w maju

Justyna Urbaniak 20 kwietnia 2018

Na krymskim lotnisku uruchomiono nowy terminal pasażerski

Infrastruktura i lotniska

Na krymskim lotnisku uruchomiono nowy terminal pasażerski

Justyna Urbaniak 19 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5