Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Finnair z ogromnymi spadkami w styczniu. Gorzej niż w grudniu


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-02-07 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Finnair z ogromnymi spadkami w styczniu. Gorzej niż w grudniu
fot. Finnair
Linie lotnicze Finnair przewiozły w styczniu 2021 roku zaledwie 85 600 pasażerów – poinformowano w oficjalnym komunikacie. To aż o 92,4 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu 2020 roku.
Styczniowe wyniki narodowego przewoźnika Finlandii są nawet gorsze o 7,5 proc. od grudniowych. Wówczas nordyckie linie lotnicze przewiozły 92 500 pasażerów. Oferowanie w styczniu bieżącego roku było mniejsze o 89,8 proc. od tego w tym samym miesiącu przed rokiem. Każdego dnia realizowano średnio 74 loty, wliczając rejsy cargo. To 20,8 proc. w odniesieniu do stycznia 2020 roku.Przychody Finnair liczone w pasażerokilometrach (RPK) spadły o 96,7 proc. Najmocniej ucierpiały pod tym względem rejsy transatlantyckie i azjatyckie, gdzie wartości na tych rynkach były niższe o odpowiednio 100 proc. oraz o 98,6 proc. Przychody RPK z lotów na obszarze Europy spadły o 94,9 proc. natomiast najlepsze w zestawieniu z tras krajowych były niższe o 79,1 proc.

Na trasach do Azji obsłużono o 98,6 proc. mniej pasażerów, natomiast w przypadku połączeń na Starym Kontynencie liczby podróżnych były niższe o 93,4 proc. Na trasach krajowych liczba pasażerów spadła o 82,2 proc. Wskaźnik wypełnienia samolotów był w styczniu na poziomie 25,4 proc. To oznacza wartości niższe o 52,6 proc w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku.Wolumen rejsów cargo narodowego przewoźnika Finlandii w styczniu bieżącego roku był niższy o 85,5 proc. od wartości z analogicznego okresu 2020 roku. Przychody z działalności tego sektora spadły o 78,8 proc. Punktualność lotów pierwszym miesiącu bieżącego roku utrzymywała się na średnim poziomie 80,7 proc.

Finnair działały w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na poziomie 10 proc. normalnego oferowania, co spowodowało poważne straty finansowe dla nordyckich linii. Decydenci z Helsinek postanowili zareagować na kłopoty narodowego przewoźnika i udzielą mu pożyczkę w wysokości 400 mln euro. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Finnair wdrożyły bilety w jedną stronę. „Zwiększymy ofertę latem"

Pasażer i linie lotnicze

Finnair wdrożyły bilety w jedną stronę. „Zwiększymy ofertę latem"

Rafał Dybiński 13 stycznia 2021

Koszmarny grudzień Finnair. 92 proc. mniej podróżnych

Biznes i przemysł

Koszmarny grudzień Finnair. 92 proc. mniej podróżnych

Rafał Dybiński 08 stycznia 2021

Finnair: 400 mln euro pożyczki od rządu Finlandii

Prawo i polityka

Finnair: 400 mln euro pożyczki od rządu Finlandii

Emilia Derewienko 17 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5