Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Finnair: Szybkiej reaktywacji tras nie będzie. Chyba, że do Laponii


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-08-14 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Finnair: Szybkiej reaktywacji tras nie będzie. Chyba, że do Laponii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Finnair zostały zmuszone do zmiany swojego planu wznowienia lotów na wrzesień. Obecnie największym zagrożeniem dla przewoźników europejskich jest druga fala koronawirusa, która może nadejść na jesieni.
Przewoźnicy lotniczy, wraz ze znoszonymi restrykcjami rządowymi w całej Europie, powoli budzą się do życia po okresie uziemienia. Niektórzy, jak choćby niskokosztowy easyJet, zwracają uwagę, że popyt na podróże lotnicze wrócił szybciej, niż można się było tego spodziewać. Niestety, sytuacja w związku z pandemią COVID-19 jest dynamiczna, a niesłabnący wirus budzi obawy przed podróżowaniem.

Mniej lotów międzynarodowych…

Linie lotnicze spodziewają się nadejścia drugiej fali zachorowań tej jesieni. Wczesne sygnały tego faktu zaczyna już odczuwać Finnair. Przewoźnik ogłosił dzisiaj, że wrześniowy harmonogram połączeń zostanie zredukowany. Przyczyna tkwi we wprowadzanych przez wiele krajów ograniczeniach, związanych z 14-dniową kwarantanną czy wręcz z zakazem lotów bezpośrednich do niektórych państw, co skutkuje niższym niż oczekiwano popytem.

Finnair podał jednak, że z wyjątkiem Nicei i Turku, we wrześniu żadne połączenia realizowane w sierpniu nie zostaną zlikwidowane. Zamiast tego, fiński przewoźnik ograniczy częstotliwość lotów na pozostałych trasach.

Oznacza to więcej tras krajowych. We wrześniu Finnair będzie latał do fińskiego Kuopio raz dziennie, a pięć razy w tygodniu do Vaasa i Mariehamn. Firma planowała również rozpoczęcie lotów do Tampere we wrześniu, jednak zostaną one przełożone.

– Wciąż nie mamy pasażerów z Azji i Stanów Zjednoczonych, aby wypełnili samoloty europejskie, z powodu poważnych ograniczeń w podróżowaniu w tych regionach. Również popyt na podróże lokalne jest bardziej umiarkowany niż szacowano. We wrześniu będziemy obsługiwać około 30 proc. lotów, które realizowaliśmy we wrześniu 2019 roku – komentuje Mikko Turtiainen, wiceprezes Finnair.

…więcej tras do Laponii

Jest jednak druga strona medalu. Jak dodaje Turtiainen, Laponia i Kuusamo wydają się być bardziej interesujące dla pasażerów krajowych, niż oczekiwano. We wrześniu Finnair zwiększy więc liczbę lotów do Ivalo, Kittilä i Kuusamo, latając do Ivalo i Kittilä osiem razy w tygodniu oraz do Kuusamo dziewięć razy w tygodniu. Do Rovaniemi Finnair nadal obsługuje 28 lotów tygodniowo.

Wznowienie lotów po najostrzejszej fazie pandemii to dla każdego przewoźnika, wychodzącego z kryzysu, działanie równoważące poniesione straty. Linie chcą przecież sprostać rosnącemu z wolna popytowi. Powstaje jednak groźba, że samoloty wówczas mogłyby latać puste.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Finnair w sierpniu wznawia rejsy z Polski

Pasażer i linie lotnicze

Finnair w sierpniu wznawia rejsy z Polski

Emilia Derewienko 15 lipca 2020

Finnair traci dziennie dwa mln euro i wypuści nowe akcje

Biznes i przemysł

Finnair traci dziennie dwa mln euro i wypuści nowe akcje

Rafał Dybiński 30 kwietnia 2020

Finnair zawiesza loty do USA i Indii. Będzie pomoc od fińskiego rządu

Pasażer i linie lotnicze

Finnair zawiesza loty do USA i Indii. Będzie pomoc od fińskiego rządu

Emilia Derewienko 13 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5