Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Finnair: Dwa loty na biopaliwie z San Francisco do Helsinek


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-08-08 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Finnair: Dwa loty na biopaliwie z San Francisco do Helsinek
Fot. Oscar von Bonsdorff
Finnair poinformował, że loty z San Francisco do Helsinek (AY012) w dniach 5 i 7 sierpnia wykonane były z mieszanką biopaliw wynoszącą 12 proc. Dzięki inicjatywie "Push for change" całkowita emisja CO2 dla tych dwóch lotów zmniejszy się o około 32 tony.
Partnerami Finnair w dziedzinie biopaliw w San Francisco są firmy SkyNRG i World Energy, a Shell Aviation zapewnia wsparcie logistyczne i łańcuch dostaw dla tego projektu. Wspomniane wcześniej biopaliwo jest produkowane w Kalifornii ze zużytego oleju kuchennego podchodzącego z restauracji. Jak zapewniają wszystkie strony, biopaliwo nie konkuruje z produkcją żywności ani z przemysłem rolniczym.

- Uruchomienie naszej inicjatywy Push for Change było ważnym krokiem dla Finnaira, aby zapewnić naszym klientom możliwość wygodnego zrównoważenia lub zmniejszenia emisji CO2 z podróży. Jesteśmy do tej pory zadowoleni z początkowych etapów tej inicjatywy i cieszymy się, że możemy iść naprzód i wykonać dwa loty na biopaliwie, wspieranymi całkowicie przez wkład Push for Change. Naturalnie mamy nadzieję, że klienci będą coraz chętniej zainteresowani korzystaniem z usługi również w przyszłości - powiedziała Arja Suominen, wiceprezes Finnaira ds. komunikacji i odpowiedzialności korporacyjnej.

Cały sektor lotnictwa stara się zwiększyć swoją efektywność paliwową o 1,5 proc. rocznie, tak by osiągnąć neutralny wzrost emisji dwutlenku węgla od roku 2020 oraz by do 2050 roku zmniejszyć o połowę poziom całkowitej emisji dwutlenku węgla z 2005 roku. Ponadto celem linii Finnair jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla na każdy przebyty kilometr w latach 2013-2020 o 17 proc. Dodatkowe informacje na temat inicjatywy "Push for Change" (w tłum. Nacisk na zmiany) Finnaira, w tym możliwości zakupu biopaliwa na przyszłe loty, a także kompensacji emisji CO2 w ramach certyfikowanych projektów, można znaleźć na stronie Finnair.com/pushforchange.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Finnair: Bezpośrednie loty do Pusan od 2020 r.

Pasażer i linie lotnicze

Finnair: Bezpośrednie loty do Pusan od 2020 r.

Aleksander Domański 10 lipca 2019

Juneyao Airlines zainaugurowały loty do Helsinek

Pasażer i linie lotnicze

Juneyao Airlines zainaugurowały loty do Helsinek

Tomasz Śniedziewski 28 czerwca 2019

Finnair i China Southern z umową code-share

Pasażer i linie lotnicze

Finnair i China Southern z umową code-share

Piotr Bożyk 25 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5