Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Enter Air: Rekordowy sezon Lato 2018


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-11-30 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Enter Air

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Enter Air: Rekordowy sezon Lato 2018
Fot. Boeing
Podczas gdy zeszłoroczny lider przewozów czarterowych, linia Small Planet, ogłosiła właśnie zamknięcie całej grupy, tak drugi pod względem liczby podróżnych przewoźnik czarterowy, Enter Air, radzi sobie bardzo dobrze. Sezon lato 2018 był dla tych prywatnych polskich linii rekordowy – przychody po 9 miesiącach wzrosły aż o 37%.
– Pierwsze trzy kwartały roku, a szczególnie sezon Lato 2018 były dla nas bardzo udane. Wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Zwiększyliśmy zarówno przychody jak i zysk na poziomie operacyjnym oraz netto pomimo wyższych kosztów paliwa, wyższych kosztów załóg oraz negatywnych różnic kursowych – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air. Z kolei wczoraj informowaliśmy o zakończeniu działalności grupy Small Planet Airlines – linie te były w 2017 roku liderem w Polsce pod względem przewozów czarterowych.

Jak mówi Polaniecki, linie już pracują nad kolejnym rokiem. – Popyt na nasze usługi zgłaszany przez biura podróży w całej Europie jest bardzo duży. Niedobór podaży usług przewozowych jest między innymi spowodowany wypadnięciem z rynku kilku naszych konkurentów. Ale nie zmieniamy naszego podejścia i kontraktujemy loty tylko z najbardziej stabilnymi partnerami. Warunki rynkowe są dla nas sprzyjające i pozwalają nam na przyśpieszenie tempa wzrostu w przyszłym roku. Nowe możliwości dadzą nam też samoloty Boeing 737 MAX 8, które sprowadzamy w najbliższych tygodniach – dodaje.

Wyniki finansowe

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. Enter Air osiągnął 1,06 mld zł przychodów ze sprzedaży. Oznacza to wzrost o ponad 37%, który możliwy był dzięki dobrze zaplanowanemu programowi handlowemu. Zysk operacyjny wzrósł o 54,9% do 122,8 mln zł, a EBITDA Grupy wyniosła 149,8 mln zł i była wyższa o 51,9 % r/r. Przewoźnik wypracował w trzech kwartałach zysk netto na poziomie 78,6 mln zł, czyli o 16,7% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r.

Enter Air ma podpisane długoterminowe umowy z największymi biurami podróży w Polsce: TUI Poland, Rainbow Tours, Itaka Holdings, a we wrześniu zawarta została umowa charteru z biurem podróży Coral Travel Poland, której szacunkowa wartość to ponad 100,6 mln zł.

Łączna wartość umów podpisanych przez przewoźnika na rynku polskim i za granicą, ma wartość ponad 1 mld zł. Enter Air oczekuje, że rozmowy prowadzone z touroperatorami zakończą się podpisaniem kolejnych umów w najbliższym czasie.

Powiększenie floty

Pod koniec listopada flota Enter Air powiększyła się o Boeinga 737-800, który będzie wykorzystywany przez 5 lat na zasadzie leasingu operacyjnego. Aktualnie przewoźnik posiada 19 samolotów typu 737-800, a w najbliższych dniach do floty dołączy pierwszy samolot Boeing 737 MAX 8, który rozpocznie regularne loty w barwach Enter Air w grudniu 2018 r. Montaż drugiego samolotu tego typu jest finalizowany przez Boeing’a i będzie on gotowy do odbioru w ciągu kilku tygodni. Łącznie Enter ma zamówionych 6 samolotów 737 MAX 8.

W listopadzie 2018 r. podpisała z bankiem DVB umowę finansowania dwóch pierwszych Boeingów 737 MAX 8. Umowa została podpisana na 6 lat, a łączna kwota finansowania leasingowego dla dwóch samolotów wynosi około 374 mln zł wraz z odsetkami. W związku z pozyskaniem finansowania nowych samolotów Enter Air złożył do KNF wniosek o zawieszenie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu dotyczącego planowanej emisji akcji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Emirates z 86-proc. spadkiem zysków w I półroczu

Biznes i przemysł

Emirates z 86-proc. spadkiem zysków w I półroczu

Piotr Bożyk 19 listopada 2018

Możliwa nadpodaż na rynku przewozów lotniczych

Biznes i przemysł

Możliwa nadpodaż na rynku przewozów lotniczych

Justyna Urbaniak 22 listopada 2018

Ryanair odnotowuje spory spadek finansowy za pierwsze półrocze

Biznes i przemysł

Ryanair odnotowuje spory spadek finansowy za pierwsze półrocze

Justyna Urbaniak 23 października 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5