Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Emirates SkyCargo rozbudowują infrastrukturę sieci chłodniczej w Dubaju


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-06-13 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates SkyCargo rozbudowują infrastrukturę sieci chłodniczej w Dubaju
fot. Emirates Press
Emirates SkyCargo zwiększają możliwości w zakresie obsługi produktów farmaceutycznych i szczepionek wrażliwych na temperaturę w Dubaju, rozbudowując swoją w pełni zautomatyzowaną chłodnię o 94 pozycje dla palet lotniczych.
Dodatkowe miejsca powstały w dedykowanym obiekcie farmaceutycznym posiadającym certyfikat EU GDP (Dobra Praktyka Dystrybucyjna) na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Powiększona chłodnia zapewni dodatkowe 2600 m​2 powierzchni w kontrolowanej temperaturze (2-25°C) do przechowywania i transportowania szczepionek i innych środków farmaceutycznych, w specjalnie wybudowanym obiekcie Emirates SkyCargo, który posiada certyfikat GDP. Umacnia to tym samym pozycję przewoźnika jako lidera branży w zakresie lotniczego transportu farmaceutyków i zapewnienia dodatkowej przepustowości w centrum Dubaju, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na transport szczepionek przeciw COVID-19. Nowa powierzchnia może pomieścić jednorazowo około 60-90 milionów dawek szczepionek.

Transport szczepionek przeciw COVID-19

Emirates SkyCargo nadal odgrywają wiodącą rolę w międzynarodowej dystrybucji szczepionek, przewożąc od końca 2020 roku ponad 75 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19 podczas ponad 250 lotów do ponad 60 miejsc docelowych. – Linie Emirates SkyCargo są dumne z przewiezienia ponad 350 ton szczepionek przeciw COVID-19 na całym świecie, zapewniając potrzebne wsparcie społecznościom, które nadal są mocno dotknięte obecną falą pandemii. Z naszych obserwacji wynika, że w drugiej połowie roku nastąpi większe zapotrzebowanie na transport szczepionek do krajów rozwijających się. Już teraz zauważyliśmy zarówno wzrost liczby transportowanych szczepionek na COVID-19 w ciągu ostatnich kilku tygodni, jak i zwiększenie ich produkcji. Spodziewamy się, że przewieziemy 100 milionów dawek na długo przed końcem tego miesiąca – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes oddziału Emirates Cargo.

– Ostatnie sześć miesięcy było cennym doświadczeniem i lekcją dla Emirates SkyCargo, a także dla producentów farmaceutycznych i naszych partnerów logistycznych. Udało nam się dzięki temu wypracować jeszcze szybszy i bardziej wydajny proces transportu szczepionek. Przygotowujemy się tym samym do wkroczenia w kolejną fazę transportu dawek szczepionek przeciwko COVID-19, a także innych produktów farmaceutycznych wrażliwych na temperaturę – dodał Sultan.

Sojusz w walce przeciwko COVID-19

Linie Emirates SkyCargo były jednym z pierwszych przewoźników lotniczych, które przygotowywały się na wczesnych etapach pandemii do transportu szczepionek. W październiku 2020 roku przewoźnik ogłosił utworzenie dedykowanego hubu lotniczego w Dubaju z certyfikatem GDP, który był przeznaczony do przewozu szczepionek przeciw COVID-19. Przewoźnik posiada ponad 20 000 m​2 infrastruktury łańcucha chłodniczego z certyfikatem EU GDP do przechowywania szczepionek. Emirates SkyCargo mają również w swoim centrum ponad 50 tzw. Cool Dollys, które pomagają chronić ładunki wrażliwe na temperaturę podczas tranzytu między samolotem a terminalem cargo.

W styczniu 2020 roku Emirates SkyCargo połączyły siły z trzema innymi podmiotami z siedzibą w Dubaju – DP World, International Humanitarian City i Dubai Airports, aby utworzyć sojusz w walce przeciwko COVID-19, mający na celu szybki transport szczepionek do krajów rozwijających się przez hub w Dubaju. Z kolei w lutym 2020 r. Emirates SkyCargo podpisały porozumienie z UNICEF w ramach inicjatywy COVAX.

Oprócz szczepionek przeciw COVID-19, Emirates SkyCargo przewoziły podczas swoich lotów tysiące ton innych podstawowych towarów, takich jak środki ochrony indywidualnej (PPE) czy farmaceutyki. Przewoźnik niedawno uruchomił humanitarną inicjatywę mostów powietrznych, aby przetransportować pilne artykuły potrzebne w walce z pandemią w Indiach. W ramach tej inicjatywy Emirates SkyCargo oferują bezpłatnie dostępną pojemność ładunkową na swoich lotach z Dubaju do 9 miejsc docelowych w Indiach. Przewozy są dedykowane organizacjom pozarządowym zajmującym się transportem najpotrzebniejszych artykułów medycznych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rok przewozów Emirates SkyCargo na pokładach samolotów pasażerskich

Biznes i przemysł

Rok przewozów Emirates SkyCargo na pokładach samolotów pasażerskich

Redakcja/inf. pras. 07 maja 2021

Emirates przekłada powrót do Warszawy na 15 lipca

Pasażer i linie lotnicze

Emirates przekłada powrót do Warszawy na 15 lipca

Avgeek 15 czerwca 2020

Emirates poleci do Doliny Krzemowej Wschodu

Pasażer i linie lotnicze

Emirates poleci do Doliny Krzemowej Wschodu

inf. pras. oprac. ad 28 stycznia 2020

 

Strefa "Read&Fly" na Lotnisku Chopina (zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Strefa "Read&Fly" na Lotnisku Chopina (zdjęcia)

09 sierpnia 2022

Dworzec Wrocław Nadodrze czeka modernizacja

Infrastruktura i lotniska

Dworzec Wrocław Nadodrze czeka modernizacja

09 sierpnia 2022

Opóźniona modernizacja stacji Legnica przerwana

Pasażer i linie lotnicze

Opóźniona modernizacja stacji Legnica przerwana

09 sierpnia 2022

Rachunki dla Tramwajów trzy razy droższe?

Biznes i przemysł

Rachunki dla Tramwajów trzy razy droższe?

09 sierpnia 2022

SMŚ: Srebrny medal Polaków

Biznes i przemysł

SMŚ: Srebrny medal Polaków

09 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5