Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Emirates SkyCargo przywracają operacje w dwóch terminalach w Dubaju


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2022-03-20 06:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates SkyCargo przywracają operacje w dwóch terminalach w Dubaju
fot. Emirates SkyCargo
Linie lotnicze Emirates SkyCargo ogłosiły, że od 26 marca br. reaktywują swój terminal cargo Emirates SkyCentral DWC w Dubaju południowym, który obsługuje samoloty towarowe.
Ruch ten będzie oznaczał powrót do działalności w dwóch terminalach cargo w Dubaju po dwóch latach przerwy. W kwietniu 2020 roku Emirates SkyCargo skonsolidowały operacje cargo (transport na pokładzie samolotu towarowego) i pasażerskie cargo (transport cargo pod podkładem samolotu pasażerskiego) na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju (DXB) w związku z zawieszeniem lotów pasażerskich we wczesnych etapach pandemii COVID-19. Konsolidacja miała na celu usprawnienie i przyspieszenie transportu niezbędnych materiałów i artykułów medycznych na całym świecie.

Wraz z rozwojem sieci i operacji pasażerskich linii Emirates, a także stopniowym wzrostem wolumenu ładunków, Emirates SkyCargo ponownie podzieliły swoją działalność na dwa huby w Dubaju – z Emirates SkyCentral DXB do obsługi ładunków przylatujących lub odlatujących samolotami pasażerskimi oraz Emirates SkyCentral DWC obsługujący ładunki w samolotach towarowych.

Emirates SkyCentral DWC został otwarty w 2015 roku i ma łączną ładowność ponad 1 miliona ton rocznie. Nowoczesny terminal obejmuje rozległe obiekty do obsługi łańcucha chłodniczego, a także strefę obsługi farmaceutycznej z unijnym certyfikatem GDP. Dedykowane stanowiska postojowe dla samolotów w bliskim sąsiedztwie terminalu pozwalają na szybki i sprawny przewóz ładunku.

Z kolei całodobowy korytarz towarowy dla ciężarówek zapewni bezproblemową łączność dla ładunków między dwoma lotniskami. W przypadku ładunków pilnie potrzebnych i tych o wysokim priorytecie Emirates SkyCargo będą w stanie przewieźć towary między terminalami w niecałe pięć godzin od wylądowania samolotu w DXB do wylotu innego samolotu z DWC i vice versa.

Emirates SkyCargo to oddział cargo należący do linii lotniczych Emirates, oferujący klientom przestrzeń ładunkową na pokładzie nowoczesnej floty szerokokadłubowych boeingów 777 i airbusów A380, w globalnej sieci ponad 140 kierunków na sześciu kontynentach.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5