Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

EasyJet porozumiał się z niemieckim związkiem Verdi


Wstecz Dalej

Autor:

Mateusz Kieruzal

Data publikacji:
2022-07-01 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

EasyJet porozumiał się z niemieckim związkiem Verdi
Fot. Easyjet
EasyJet, tanie linie lotnicze z Wielkiej Brytanii, osiągnęły porozumienie z niemieckim związkiem zawodowym Verdi. Ugoda pozwoli uniknąć dalszych strajków. Umowa obejmie sekwencyjne podwyżki wynagrodzeń i jednorazowe dodatki dla pilotów i personelu pokładowego.
Po podpisaniu umowy z niemieckim związkiem zawodowym Verdi easyJet uniknie dalszych zakłóceń lotów w Niemczech, które były spowodowane strajkami pracowników kokpitowych i pokładowych. Obie załogi, które świadczą swoje usługi dla przewoźnika w niemieckich bazach, odnotują wzrost wynagrodzeń o około 8 proc., a także otrzymają jednorazowe wypłaty do 4500 euro. Zmiany mają wejść w życie w październiku, a zawarta umowa ma obowiązywać do kwietnia 2024 roku.

– Wiemy, że był to trudny czas dla naszych pracowników. Koncentrujemy się, w interesie naszych pracowników, na ścisłej współpracy z Verdi, długofalowym sukcesie firmy i zapewnieniu miejsc pracy w dłuższej perspektywie – powiedział Stephan Erler, dyrektor easyJet w Niemczech.

Związek zawodowy Verdi zorganizował strajk ostrzegawczy na lotnisku Berlin-Brandenburg 10 czerwca, aby zaprotestować przeciwko brakowi podwyżek płac. Akcja protestacyjna spowodowała dziesiątki odwołanych lotów.

Niemieckie lotniska, w których już i tak brakuje personelu, ucierpiały w tym roku w wyniku strajków robotniczych, w tym serii strajków, które odbywały się w marcu i kwietniu. Niemiecki rząd rozważa zaproszenie zagranicznych pracowników z Turcji czy Bałkanów, którzy zastąpiliby pracowników, którzy w wyniku pandemii COVID-19 zostali zwolnieni.

Podwyżka wynagrodzenia i jednorazowy dodatek

Związek zawodowy Verdi ujawnił więcej szczegółów na temat umowy zawartej z brytyjskimi liniami. W październiku piloci otrzymają podwyżkę wynagrodzenia w wysokości 2,5 proc. wraz z jednorazowym dodatkiem, który wyniesie od 1125 do 3000 euro, w zależności od stażu pracy.

Pensja pilotów zostanie zwiększona kolejny w kwietniu 2023 roku, kiedy oprócz jednorazowej wypłaty w wysokości do 1500 euro, zarobek zostanie zwiększony o 2,5 proc. Trzecia i ostatnia podwyżka wynagrodzenia o 3 proc. wejdzie w życie w październiku 2023 roku. Personel pokładowy otrzyma w październiku jednorazową wypłatę do 4500, a stała miesięczna podstawa wynagrodzenia wzrośnie o 5 proc. Załoga pokładowa otrzyma następnie kolejną 3,2-proc. podwyżkę w kwietniu 2023 roku.

Wakacyjne strajki pracowników easyJet

Załoga pokładowa easyJet w Hiszpanii ma strajkować przez dziewięć dni w lipcu. 24-godzinne akcje protestacyjne będą miały miejsce w trzech fazac:, od 1-3 lipca, 15-17 lipca i 29-31 lipca, a odbywać się będą na lotniskach w Barcelonie, Maladze i Palmie de Mallorca.

"Na tym etapie easyJet planuje realizować swój pełny harmonogram lotów. Chcielibyśmy zapewnić klientów, że zrobimy wszystko, co możliwe, aby zminimalizować wszelkie zakłócenia” – brzmi komunikat przewoźnika w sprawie ogłoszonych strajków.

EasyJet i hiszpański związek zawodowy Unión Sindical Obrera (USO) prowadzą negocjacje w sprawie płac od lutego, ale nie osiągnęły jeszcze porozumienia. Hiszpańska załoga pokładowa domaga się podobno 40 proc. podwyżki płacy podstawowej.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
easyJet kasuje loty z Krakowa. W Europie odwołane 10 tys. rejsów

Pasażer i linie lotnicze

easyJet kasuje loty z Krakowa. W Europie odwołane 10 tys. rejsów

Mateusz Kieruzal 22 czerwca 2022

EasyJet odwołały ponad 200 lotów na najbliższe dwa tygodnie

Pasażer i linie lotnicze

EasyJet odwołały ponad 200 lotów na najbliższe dwa tygodnie

Rafał Dybiński 01 czerwca 2022

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5