Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Dublin: Opóźnienia na lotnisku dają się we znaki przewoźnikom i pasażerom


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-07-18 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dublin: Opóźnienia na lotnisku dają się we znaki przewoźnikom i pasażerom
fot. Dublin Airport
Według najnowszych danych, jeden na cztery loty na największym irlandzkim lotnisku jest opóźniony. Wzbudza to zaniepokojenie wśród linii lotniczych operujących z dublińskiego portu.
OAG opublikowało raport, z którego wynika, że w ubiegłym miesiącu 58,9 procent lotów na lotnisku w Dublinie startowało o czasie, co oznacza, że ponad 40 procent lotów zostało opóźnionych. Linie lotnicze wskazały kilka przyczyn opóźnień, w tym natężenie ruchu w obiektach portu spowodowane szybkim wzrostem liczby pasażerów, która w zeszłym roku sięgnęła w Dublinie 30 milionów.

Liczba ta stanowiła prawie 60 procent więcej niż 18,7 miliona osób, które obsłużyło lotnisko w 2011 r. Największy wzrost odnotowano w okresie 2014-2017; liczba pasażerów zwiększyła się o 47 procent w ciągu tych lat.

Jeden z międzynarodowych przewoźników twierdzi, że główny problem leży między bramkami odlotów lotniska a drogą startową. Duża liczba samolotów musi stać w kolejce na drogach kołowania przez długi czasu, czekając na swoją kolej, aby wystartować. Przewoźnik utrzymuje, że im szybciej lotnisko w Dublinie zbuduje proponowany nowy pas startowy, tym szybciej poradzi sobie z opóźnieniami, które obecnie odbijają się na liniach lotniczych i pasażerach.

W weekend Aer Lingus, jeden z największych klientów Dublina, oświadczył, że jest zaniepokojony "pogarszającymi się statystykami, jeśli chodzi o opóźnienia na dublińskim lotnisku", za co obwiniał deficyt infrastruktury. Linie lotnicze Aer Lingus od lat walczą o rozbudowę lotniska w Dublinie. Ostatnio ich przedstawiciele zapowiedzieli, że wzrost na lotnisku może zostać zatrzymany już w przyszłym roku, ponieważ brakuje mu odpowiedniej infrastruktury, jak również planów rozwojowych i inwestycyjnych, aby rozwiązać problemy związane z przepustowością.

Właściciel lotniska planuje wydać na budowę nowego pasa 320 milionów euro. Jego budowa to konieczność ze względu na dynamiczny wzrost ruchu w stolicy Irlandii. W ubiegłym roku obsłużono tu ponad 28 mln pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Będzie połączenie z Gdańska do Chin? Lotnisko: Do konkretów daleko

Pasażer i linie lotnicze

Będzie połączenie z Gdańska do Chin? Lotnisko: Do konkretów daleko

Emilia Derewienko 16 lipca 2018

Stansted do pilnej rozbudowy. Kolejny rekordowy miesiąc za pasem

Infrastruktura i lotniska

Stansted do pilnej rozbudowy. Kolejny rekordowy miesiąc za pasem

Justyna Urbaniak 14 lipca 2018

Zjednoczone Emiraty Arabskie: 23 mld dol. na rozwój i rozbudowę lotnisk

Infrastruktura i lotniska

Zjednoczone Emiraty Arabskie: 23 mld dol. na rozwój i rozbudowę lotnisk

Justyna Urbaniak 11 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5