Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Demonstracja pod siedzibą LOT-u. „Musi być etat”


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-06-10 15:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Demonstracja pod siedzibą LOT-u. „Musi być etat”
Fot. Łukasz Malinowski
Demonstracja związków zawodowych LOT-u pod siedzibą narodowego przewoźnika w Warszawie odbyła się w środę przed południem. Pracownicy protestowali przeciwko „łamaniom praw pracowniczych” i redukcji godzin pracy oraz płac.
Związkowcy Polskich Linii Lotniczych LOT, wspierani przez przewodniczącego Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa, Piotra Szumlewicza i posła na Sejm Macieja Koniecznego z partii Razem, protestowali w środę (10 czerwca) pod siedzibą przewoźnika.

Pracownicy LOT-u nie zgadzają się na trwałe obniżanie dochodów i wymiaru pracy po pandemii koronawirusa. Argumentują, że zarząd i kadra zarządzająca spółki nie doświadczają żadnych obniżek swoich pensji, co jest ich zdaniem zaprzeczeniem idei solidarności z najmniej zarabiającymi. Związkowcy uważają, że linie „wymuszają na nich przejście na samozatrudnienie, co jest niezgodne z prawem”. W tym celu napisali już list do Komisji Europejskiej.

Jak poinformował podczas demonstracji Szumlewicz, 20 czerwca związki szykują kolejną demonstrację. – Punktem wyjścia będzie sytuacja w Polskich Liniach Lotniczych LOT i w całym lotnictwie, ale i szerzej – słyszymy o niepokojących zjawiskach na kolei czy w Poczcie Polskiej – skomentował działacz. – Chcemy pokazać, że świat pracy nie zgadza się na antypracowniczą politykę – zakończył.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Związki zawodowe piszą list do KE. Dzisiaj demonstracja

Pasażer i linie lotnicze

LOT: Związki zawodowe piszą list do KE. Dzisiaj demonstracja

Emilia Derewienko 10 czerwca 2020

Związki szykują demonstrację, LOT odpowiada (Aktualizacja)

Prawo i polityka

Związki szykują demonstrację, LOT odpowiada (Aktualizacja)

Emilia Derewienko 08 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5