Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Delta Air Lines zmniejsza liczbę lotów o 40 proc.


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2020-03-15 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ altair.com.pl/ techcrunch.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Delta Air Lines zmniejsza liczbę lotów o 40 proc.
fot. Piotr Bożyk
Z powodu kryzysu wywołanego COVID-19 Delta Air Lines ogłosiły ograniczenie lotów o 40 proc. Przewoźnik uziemi 300 niepotrzebnych w tej sytuacji samolotów. To największa redukcja przewozów Delty w historii. Linia jednak głęboko wierzy, że jest gotowa na ten kryzys. 
Delta wstrzymają na 30 dni wszystkie loty do Europy. To efekt zakazu podróżowania do USA przez obywateli Unii Europejskiej, wprowadzonego przez administrację Donalda Trumpa. Ograniczenie początkowo nie dotyczyło połączeń z Wielką Brytanią, traktowaną w USA inaczej niż inne państwa europejskie. W sobotę (14 marca) zapowiedziano jednak objęcie zakazem także i tego państwa.

Władze Delty ogłosiły program zamrożenia zatrudnienia i zachęt do wykorzystywania dobrowolnych, nieodpłatnych urlopów. Linie zamierzają też ograniczyć wydatki inwestycyjne w 2020 o co najmniej 2 mld USD. Prezes Delta, Ed Bastian poinformował, że zrezygnował z wynagrodzenia na najbliższych 6 miesięcy. Zwrócił się też o pomoc dla linii do władz federalnych.

– W najbliższych dniach będziemy podejmować krytyczne decyzje, które będą naszą reakcją na to, co się dzieje – napisał w liście do pracowników Ed Bastian, dyrektor generalny przewoźnika Ed Bastian – Sytuacja jest dynamiczna i prawdopodobnie będzie ulegać dalszemu pogorszeniu. Niezmiennie jednak jesteśmy w lepszej pozycji od innych i łatwiej będzie nam przetrwać burzę o skali, jakiej jeszcze nie było w naszej historii. Spędziliśmy dekadę, budując silną, prężną linię lotniczą obsługiwaną przez najlepszych specjalistów w branży. Poradzimy sobie z obecnym wyzwaniem, a podjęcia zdecydowanych działań już dziś zbuduje nam odpowiednią pozycję, gdy klienci wrócą do latania - przewiduje szef Delty.

W ocenie analityków Delta Air Lines są jednym z najsilniejszych finansowo przewoźników na świecie. Zasoby własne, w tym rezerwy gotówki zapewne pozwolą im przetrwać kryzys wywołany paniką związaną z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Wiele innych linii, szczególnie tych wyspecjalizowanych w przewozach międzynarodowych, może jednak zbankrutować.

Kilka dni temu International Air Transport Association (IATA) prognozowało, że z powodu kryzysu związanego z COVID-19 przewoźnicy lotniczy poniosą straty równe ponad 110 mld USD. Dziś przedstawiciele stowarzyszenie uznają, że była to prognoza zbyt optymistyczna. Skala paniki wśród pasażerów okazała się znacznie większa, niż można było się spodziewać.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Delta Airlines przeznaczą 1 mld dol. na neutralność klimatyczną

Pasażer i linie lotnicze

Delta Airlines przeznaczą 1 mld dol. na neutralność klimatyczną

Magdalena Romanowska 18 lutego 2020

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5