Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Delta Air Lines zamawiają 20 odrzutowców Bombardiera


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-06-21 13:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl/ atwonline.com

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Delta Air Lines zamawiają 20 odrzutowców Bombardiera
fot. Bombardier
20 czerwca Bombardier podpisał umowę z Delta Air Lines na 20 samolotów CRJ900. Transakcja jest wyceniana na ok. 961 milionów dolarów według ceny katalogowej.
Maszyna będzie latać pod nazwą Delta Connection w konfiguracji na 70 miejsc. Delta Air Lines będzie pierwszą linią lotniczą wykorzystującą nową kabinę Bombardiera do samolotów CRJ o nazwie Atmosphere. Zmiany w wersji miały zapewnić większą wygodę. Poprzedni model był krytykowany za to, że jest mniej komfortowy niż konkurencyjny samolot z rodziny E-Jet Embraera.

Dostawa pierwszego CRJ900 spodziewana jest pod koniec 2018 roku. Delta Connection, czyli submarka Delta Airlines, obsługuje już 154 samoloty rodziny CRJ.

Ponadto, Bombardier i Delta Airlines w tym roku sfinalizują transakcję na samoloty CSeries. Opóźnienia w dostawie miały związek z wojną handlową z Boeingiem, do której włączyła się Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC). Dzięki wygranej sprawie Bombardier może rozpocząć proces przenoszenia maszyn z fabryki Mirabel prosto do klienta.

Boeing złożył skargę na Bombardiera o to, że nielegalne subwencje władz kanadyjskich dla Bombardiera pozwoliły na dumping cenowy przy sprzedaży maszyn. Wojna handlowa dotyczyła dokładnie transakcji producenta z Delta Airlines zawartej w 2016 roku. Linie miały kupić CSeries, płacąc producentowi za każdy samolot po 20 milionów dolarów, choć cena katalogowa maszyny wynosi ok. 32 miliony dolarów. W opinii Boeinga wsparcie Bombardiera przez kanadyjskie władze osłabiło konkurencyjność samolotów 737. Z tym argumentem nie zgodziła się jednak Komisja Handlu Międzynarodowego, o czym szerzej piszemy tutaj. Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
200 Airbusów trafi do Delta Air Llines

Biznes i przemysł

200 Airbusów trafi do Delta Air Llines

Magdalena Wosińska 20 grudnia 2017

Nowa polityka bagażowa Delta Air Lines

Pasażer i linie lotnicze

Nowa polityka bagażowa Delta Air Lines

Magdalena Wosińska 13 grudnia 2017

China Eastern Airlines wchodzą do Europy

Biznes i przemysł

China Eastern Airlines wchodzą do Europy

Emilia Derewienko 31 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS