Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

DB Schenker wprowadza globalną ofertę SAF

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
28-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
31-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
DB Schenker

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
DB Schenker wprowadza globalną ofertę SAF
fot. DB Schenker
DB Schenker rozszerza portfolio rozwiązań logistycznych przyjaznych dla klimatu. Już teraz klienci mogą wybrać zrównoważone paliwo lotnicze (SAF) dla swoich ładunków, niezależnie od tego, w jakie miejsce na świecie będą przewożone. Dzięki wirtualnej alokacji biopaliwa możliwe będzie uniknięcie emisji CO2 nawet w 100%.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszego pionierskiego projektu, który rozpoczęliśmy wraz z naszym zaufanym partnerem, Lufthansa Cargo. Dziś robimy kolejny krok, uruchamiając globalną sieć ekologicznego transportu lotniczego. Zakupiliśmy ogromne ilości biopaliwa, aby przyspieszyć dekarbonizację branży logistycznej. Klienci DB Schenker mogą teraz wirtualnie rezerwować SAF na wszystkich szlakach handlowych obejmujących tysiące lotnisk na całym świecie. To właśnie elastyczność jest czynnikiem kluczowym zarówno dla naszego sukcesu, jak i dobra klimatu. Każda tona biopaliwa się liczy – mówi Jochen Thewes, CEO w DB Schenker.

– Zmniejszenie śladu węglowego w łańcuchach dostaw dotyczy nie tylko odległej przyszłości, ale możliwe jest już dziś. To prawda, zrównoważony rozwój ma swoją cenę. Ale teraz dajemy możliwość wyboru: Żaden klient DB Schenker nie musi już korzystać z konwencjonalnego paliwa w transporcie lotniczym. Mamy nadzieję, że ta wiadomość nada jeszcze większego impetu do rozwoju zrównoważonego lotnictwa. Klienci, którzy już przetestowali lub regularnie korzystają z naszej oferty SAF, są bardzo zadowoleni – dodaje Thorsten Meincke, Global Board Member for Air & Ocean Freight w DB Schenker.

SAF jest sprawdzonym paliwem alternatywnym produkowanym z odnawialnych surowców odpadowych i resztkowych, takich jak zużyty olej po smażeniu. CO2 uwalniany podczas spalania tego paliwa w silniku samolotu to jedynie CO2 usuwany z atmosfery w fazie fotosyntezy roślin, z których rafinowany jest SAF. DB Schenker stosuje wyłącznie biopaliwo posiadające certyfikat braku oleju palmowego. Obecnie SAF jest 3-5 razy droższy od zwykłego paliwa kopalnego.

W ramach raportowania ESG, klienci decydujący się na poniesienie dodatkowych kosztów wirtualnego przydzielenia SAF do ich przesyłek lotniczych otrzymują certyfikat dotyczący dokładnej wartości emisji gazów cieplarnianych, jakiej udało się uniknąć. Rzeczywiste wykorzystanie SAF może mieć miejsce podczas różnych lotów. Środowisko jest jednak chronione, ponieważ unika się konkretnej wartości emisji CO2, jaką wygenerowałby lot z wykorzystaniem konwencjonalnego paliwa. Proces ten nazywany jest „wirtualną alokacją” i może być również stosowany dla emisji pochodzących z produkcji i transportu samego biopaliwa.

Nowa globalna oferta uzupełnia unikalną, cotygodniową trasę DB Schenker między Niemcami i Chinami, uruchomioną wiosną 2021 roku. Nadal jest to jedyne na świecie regularne lotnicze połączenie towarowe w całości objęte SAF. Ponad 150 lotów w obie strony, realizowanych przez Lufthansa Cargo, pozwoliło uniknąć emisji ponad 40 000 ton CO2e. Indywidualne umowy dotyczące SAF z innymi partnerami lotniczymi, na przykład niedawny zakup SAF przez Singapore Airlines, również będą kontynuowane.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Katowice: Rekordowe w historii cargo w 2022 roku

Infrastruktura i lotniska

Katowice: Rekordowe w historii cargo w 2022 roku

inf. pras. 24 stycznia 2023

Silk Way West Airlines zamówiły boeingi B777-8F

Biznes i przemysł

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Katowice: Rekordowe w historii cargo w 2022 roku

Infrastruktura i lotniska

Katowice: Rekordowe w historii cargo w 2022 roku

inf. pras. 24 stycznia 2023

Silk Way West Airlines zamówiły boeingi B777-8F

Biznes i przemysł

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5