Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Cztery nowe trasy LOT Cargo. Poleci za Atlantyk oraz do Azji


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-04 09:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/LOT Cargo

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cztery nowe trasy LOT Cargo. Poleci za Atlantyk oraz do Azji
fot. LOT Cargo
Nowe regularne operacje zostaną uruchomione w ramach kolejnego projektu LOT Cargo – poinformowano w oficjalnym komunikacie w mediach społecznościowych. Maszyny narodowego przewoźnika polecą do Nowego Jorku, Toronto, Tokio i Delhi.
Regularne połączenia towarowe odbywają się aktualnie na trasach ze stolicy Polski do Chicago, Zurychu, Pekinu oraz Seulu. W projekcie #CARGOdlaPolski wykorzystywane są natomiast trasy do Szanghaju, Xiamen, Kantonu oraz Tajpej na Tajwanie.

W połowie maja siatka tych połączeń powiększy się o cztery kolejne destynacje. Dwie z nich to transatlantyckie trasy z Nowym Jorkiem i Toronto. Ponadto maszyny polskiego przewoźnika dolecą do stolicy Japonii, a także indyjskiego Delhi.

W czasie ostatnich kilku tygodni do Polski trafiło 9700 m3 materiałów ochronnych i sprzętu medycznego. Ponad 70 rejsów, wykonanych głównie z Chin, zasiliły niezbędnymi środkami medycznymi zapasy przeznaczone dla polskich lekarzy i placówek służby zdrowia.

#CARGOdlaPolski jako projekt pojawiło się w niedzielę, 5 kwietnia. Natomiast pierwsze loty medical cargo uruchomione zostały już 17-18 marca, rozpoczynając regularne transporty materiałów ochronnych i sprzętu medycznego dla szpitali i służb działających na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. 

– Granice wielu państw są pozamykane, a transport obwarowany różnymi ograniczeniami, np. wizowymi lub dotyczącymi załóg. W tych warunkach LOT wypełnia rolę narodowego przewoźnika. Od początku pandemii zabezpiecza dostawy materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Rejsy z portu lotniczego w Szanghaju realizowane są codziennie, połączenia z Pekinu odbywają się dwa razy w tygodniu – podkreślił Michał Grochowski, Dyrektor Biura Cargo i Poczty. – Każdego dnia LOT Cargo realizuje od jednej do nawet trzech operacji lotniczych z obszaru medical cargo. W najbliższym czasie dostarczymy do Polski kolejne 3000 m3 materiałów medycznych – dodał Grochowski. 

Transporty medical cargo dla jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pożytku publicznego realizowane są przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Przewiezione materiały trafiają do Agencji Rezerw Materiałowych, skąd są transportowane do szpitali, przychodni i innych instytucji opieki zdrowotnej, czekających na środki ochronne i sprzęt medyczny.

Materiały ochronne przywożone do kraju w ramach operacji #CARGOdlaPolski są dosyć lekkie, ale mają dużą objętość. Mierząc się z czasem i rosnącymi potrzebami, LOT pracuje nad optymalizacją transportów. Pierwszym krokiem było umieszczenie medical cargo także na fotelach Boeingów 787. Biorąc pod uwagę zawieszenie pasażerskich połączeń lotniczych, LOT jest także na etapie testowania możliwych modyfikacji w Boeingach 787, które pozwolą zwiększyć przestrzeń do załadunku i w pełni wykorzystać pokład pasażerski do transportu towarów. 
.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
#CARGOdlaPolski wspiera lekarzy w walce z COVID-19 (Zdjęcia)

Biznes i przemysł

#CARGOdlaPolski wspiera lekarzy w walce z COVID-19 (Zdjęcia)

informacja prasowa 30 kwietnia 2020

Zakończył się historyczny rejs LOT-u do Tajpej (zdjęcia)

Prawo i polityka

Zakończył się historyczny rejs LOT-u do Tajpej (zdjęcia)

Tomasz Śniedziewski 24 kwietnia 2020

#CargoDlaPolski: LOT wykonał 43 rejsy i dostarczył 775 ton sprzętu medycznego

Biznes i przemysł

#CargoDlaPolski: LOT wykonał 43 rejsy i dostarczył 775 ton sprzętu medycznego

Łukasz Malinowski 21 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5