Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Creotech Instruments rozszerza współpracę z PAŻP


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-07-18 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Creotech Instruments

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Creotech Instruments rozszerza współpracę z PAŻP
Fot. Creotech Instruments
Notowana na GPW w Warszawie spółka Creotech Instruments kontynuuje bliską współpracę z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w obszarze monitorowania lotów bezzałogowych statków powietrznych (BSP). W ramach realizacji wspomnianej umowy z PAŻP rozszerzony został zakres funkcjonalności dostarczonego przez Creotech Instruments w roku 2020 zestawu stacji naziemnych przeznaczonych do monitorowania operacji bezzałogowych statków powietrznych, wyposażonych w transpondery ADS-B. 
Wdrożona modyfikacja, przy zastosowaniu techniki multilateracji, pozwala na wykorzystanie informacji o położeniu monitorowanych dronów. Realizowane przez Creotech Instruments zadanie obejmowało również opracowanie metod analizy, negocjacji i filtracji danych przekazywanych do systemu Pansa UTM, wykorzystywanego przez PAŻP. Spółka była także odpowiedzialna za stworzenie systemu prezentacji bieżącej informacji o położeniu wielu równocześnie monitorowanych obiektów w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

– Wdrożenie nowej technologii w monitorowaniu ruchu BSP pozwala na fizyczną weryfikację informacji dotyczących lokalizacji poszczególnych dronów, co ma szczególne znaczenie z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa samych lotów, jak i ochrony dedykowanych obszarów, obiektów oraz ludności. Nowa funkcjonalność pozwala w szczególności na wykrywanie przypadków tzw. „spoofingu” czyli operacji w niedozwolonym obszarze z równoczesnym przekazywaniem nieprawdziwych informacji o aktualnej pozycji – podkreślił Jacek Kosiec, Wiceprezes Creotech Instruments S.A.

Opracowany na potrzeby PAŻP system weryfikacji pozycji odbywa się z zastosowaniem techniki multilateracji, tj. określania współrzędnych w przestrzeni na podstawie różnic w czasie odbioru sygnału przez odpowiednio rozmieszczone stacje naziemne. System umożliwia śledzenie i prezentację aktualnego położenia wielu statków powietrznych wyposażonych w transpondery ADS-B. Prezentuje także współrzędne przekazywane w treści systemu ADS-B oraz podstawowe informacje o obiekcie, takie jak identyfikacja, wysokość, prędkość, kierunek lotu, jak również zweryfikowane położenie obiektów oraz wartość ewentualnych rozbieżności w metrach.

Dotychczasowe rezultaty w pełni potwierdziły przydatność i wiarygodność zastosowanego rozwiązania. Dalsze prace będą obejmowały kalibrację systemu a w szczególności optymalizację algorytmu oraz rozmieszczenia zestawu stacji naziemnych w celu uzyskania maksymalnej możliwej dokładności i niezawodności.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Czy powstanie polska konstelacja satelitarna zobrazowania Ziemi?

Biznes i przemysł

Czy powstanie polska konstelacja satelitarna zobrazowania Ziemi?

Redakcja 22 grudnia 2017

Polsko-włoski alians w obszarze kosmicznym

Biznes i przemysł

Polsko-włoski alians w obszarze kosmicznym

Redakcja 12 grudnia 2017

 

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

Prawo i polityka

Zostały dwa tygodnie. Kolej czeka na KPO

22 września 2022

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

Pasażer i linie lotnicze

Remont PST. Prace trwają już na obu odcinkach

22 września 2022

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko!

22 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5