Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CPK: Wybrany wykonawca studium dla linii Katowice – Ostrawa przez Jastrzębie-Zdrój


Wstecz Dalej

Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-26 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK: Wybrany wykonawca studium dla linii Katowice – Ostrawa przez Jastrzębie-Zdrój
fot. MJ
Centralny Port Komunikacyjny rozstrzygnął dziś (26 maja) kolejne postępowanie na studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla nowej linii kolejowej, tym razem łączącej Katowice i Ostrawę, a tym samym – polską i czeską sieć Kolei Dużych Prędkości. Trasa miałaby zapewnić też obsługę blisko 90-tysięcznego Jastrzębia-Zdroju, które pozostaje największym miastem w Polsce bez kolei.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla linii kolejowej między Katowicami a Ostrawą. Celem opracowania jest analiza przebiegów nowej linii Katowice – Jastrzębie – Godów – granica państwa, wykonanie analiz technicznych, środowiskowych oraz ekonomicznych i na ich podstawie rekomendacja wariantu inwestorskiego w zakresie koniecznym do prowadzenia działań w kolejnych etapach procesu inwestycyjnego. Ponadto przedmiotem zamówienia jest wykonanie map do celów projektowych oraz studium geologicznego na potrzeby opracowania koncepcji programowo-przestrzennej dla wariantu inwestorskiego. Założono prędkość projektową do 250 km/h. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Oferty poznaliśmy w marcu. Wystartowały cztery firmy z cenami od 13,499 mln zł do 42,890 mln zł brutto przy budżecie określonym na kwotę 8,197 mln zł brutto.

Dzisiaj (26 maja) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Zamawiający dopłacił i wybrał ofertę konsorcjum firm Egis Poland, Egis Rail i Jaf-Geotechnika, które złożyło najtańszą propozycję. Na realizację całości zamówienia przeznaczono 496 dni.

To już kolejne postępowanie CPK rozstrzygnięte w tym tygodniu. Poznaliśmy już projektanta dla tunelu KDP pod Łodzią, a także wykonawcę studium linii Łętownia – Rzeszów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Spółka CPK wybrała projektanta tunelu KDP w Łodzi

Infrastruktura i lotniska

Spółka CPK wybrała projektanta tunelu KDP w Łodzi

Witold Urbanowicz 26 maja 2021

CPK: Oferty na studium dla linii przez Świdnicę i Wałbrzych także drogie

Infrastruktura i lotniska

CPK: Oferty na studium dla linii przez Świdnicę i Wałbrzych także drogie

Witold Urbanowicz 30 marca 2021

CPK: Bardzo drogie oferty na studium dla KDP Łódź – Wrocław

Infrastruktura i lotniska

CPK: Bardzo drogie oferty na studium dla KDP Łódź – Wrocław

Witold Urbanowicz 29 marca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5