Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

COVID-19: Kulminacja czarterów ze środkami ochrony medycznej z Chin


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2020-10-19 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

COVID-19: Kulminacja czarterów ze środkami ochrony medycznej z Chin
fot. Gefco
Ogromny transport 1300 metrów sześciennych środków do walki z COVID-19 trafił z Wuhan i Szanghaju do Polski. Na pokładach Boeinga 747 oraz AN-124 Rusłana, drugiego największego samolotu transportowego świata, znalazły się jednorazowe wyroby medyczne i środki ochrony, w tym kombinezony, maseczki oraz fartuchy chirurgiczne. Oba transporty to kulminacja działania mostu powietrznego, stworzonegoprzez operatora logistycznego GEFCO dla spółki ZARYS, która przez ponad 30 lat wypracowała pozycję lidera w dostarczaniu sprzęt medycznego dla szpitali w Polsce.
Lądowania największych samolotów transportowych w Katowicach i Rzeszowie to odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie na wyroby medyczne i środki ochrony podczas jesiennej fali zachorowań na koronawirusa. Dowiezione przez GEFCO produkty będą chronić przed zakażeniem wirusem COVID-19 zarówno personel medyczny jak i pacjentów szpitali. Skala działań jest duża, bo na pokładach dwóch samolotów transportowych znalazły się produkty, które wypełniłyby trzydzieści TIR-ów, a to zaledwie część towarów jakie od początku pandemii ZARYS przy wsparciu logistycznym GEFCO sprowadził do Polski.

Jednym z wykorzystanych przez GEFCO samolotów był słynny Jumbo Jet, czyli Boeing 747- 400F, który wyleciał z Wuhan do lotniska Katowice-Pyrzowice z 600 metrami sześciennymi ładunku na pokładzie. Kolejną maszyną był drugi największy samolot transportowy świata, AN-124 Rusłan z prawie 700 metrami sześciennymi ładunku. Samolot wystartował z Szanghaj Pudong (PVG) i kolejnego dnia wylądował na lotnisku Rzeszów Jasionka. Maszyny przyleciały do Polski 25 i 26 września 2020 roku.- Od początku najważniejsze było stworzenie solidnego i niezawodnego mostu powietrznego między Chinami a Polską. Ze względu na dużą ilość towaru konieczne było wyczarterowanie dwóch olbrzymich maszyn i rozdzielenie transportu między dwa lotniska, ponieważ jedno nie mogłoby przyjąć przeładunku takiego wolumenu towaru. Kluczowymi elementami były zarówno sprawne zarządzanie frachtami lotniczymi, jak i niezawodna obsługa celna i tzw. "ostatnia mila", czyli transport drogowy środków medycznych z lotnisk w Rzeszowie i Katowicach do magazynów ZARYS w Zabrzu” – podkreśla Marek MIKOS z GEFCO Forwarding Polska.

- Czas pandemii pokazał wielu firmom, jak szybko i dokładnie należy reagować na zmiany, mając na uwadze bezpieczeństwo zdrowia i życia pracowników oraz klientów. Najnowsza dostawa sprzętu medycznego z Chin zasili polskie placówki medyczne i jest kolejnym, świetnym przykładem kooperacji z naszym partnerem logistycznym GEFCO, któremu dziękuję za sprawną i profesjonalną współpracę – powiedział Paweł Ossowski, Prezes ZARYS International Group. Współpraca z GEFCO rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku, w najtrudniejszym okresie pierwszej fali pandemii koronawirusa.

GEFCO odpowiada za wiele innych transportów krytycznych w czasie pandemii na świecie. Firma przetransportowała m.in. 500 ton ważnych części motoryzacyjnych do Francji jednym z pierwszych pełnych składów kolejowych, które wyruszyły z Wuhan po wybuchu światowego kryzysu COVID-19. Gdy europejskie montownie samochodów wstrzymały pracę, GEFCO organizowało magazyny przy lotniskach i w ten sposób zapewniało szybki dostęp do części po wznowieniu produkcji. Innym przykładem są dostawy tysięcy łóżek medycznych do szpitali i klinik w Europie oraz dostawy środków medycznych, w tym testów na obecność koronawirusa, dla klientów z branży farmaceutycznej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: MAX-y wrócą do floty na przełomie 2020/2021 roku

Biznes i przemysł

LOT: MAX-y wrócą do floty na przełomie 2020/2021 roku

Emilia Derewienko i Łukasz Malinowski 19 października 2020

Historyczny rejs Etihad do Izraela. "Odkrywamy potencjał nowych relacji"

Prawo i polityka

Historyczny rejs Etihad do Izraela. "Odkrywamy potencjał nowych relacji"

Rafał Dybiński 19 października 2020

Gefco uruchamia centrum obsługi pilnych dostaw lotniczych

Biznes i przemysł

Gefco uruchamia centrum obsługi pilnych dostaw lotniczych

inf. pras. 20 lutego 2019

 

Finnair likwiduje prawie 700 miejsc pracy

Pasażer i linie lotnicze

Finnair likwiduje prawie 700 miejsc pracy

20 października 2020

Dzień Kontrolera. Służba w trudnym czasie

Infrastruktura i lotniska

Dzień Kontrolera. Służba w trudnym czasie

20 października 2020

Chiny: 241 lotnisk cywilnych do końca roku

Infrastruktura i lotniska

Chiny: 241 lotnisk cywilnych do końca roku

20 października 2020

LOT zawiesza trasę Kraków – Chicago

Biznes i przemysł

LOT zawiesza trasę Kraków – Chicago

19 października 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5