Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Co się dzieje w Radomiu? Przetargi w toku. Priorytetem rozbudowa drogi startowej


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-01-08 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Co się dzieje w Radomiu? Przetargi w toku. Priorytetem rozbudowa drogi startowej
fot. Port Lotniczy Radom/ Facebook
Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze rozpatruje oferty w kolejnych przetargach dotyczących rozbudowy Portu Lotniczego Radom oraz planuje ogłosić kolejne. Tymczasem na lotnisku praca wre – od miesięcy wydłużana jest droga startowa, która jest jednym z filarów inwestycji w radomskim porcie.
Postępowania w toku

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, PPL analizuje jedyną ofertę w przetargu na opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy lotniska w Radomiu oraz pozyskanie odpowiednich pozwoleń w zakresie inwestycji w porcie.

Chodzi o stworzenie jednej spójnej koncepcji i projektu, który uwzględni wszystkie elementy niezbędne do funkcjonowania lotniska. Propozycja, o 500 tys. zł niższa od budżetu jaki na to zadanie założył inwestor, należy do krakowskiej firmy WLC inżynierowie i opiewa na 2,5 mln zł.

Do udziału w drugim przetargu, na projekt budowy masztów oświetlenia nawigacyjnego drogi startowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, również zgłosił się tylko jeden podmiot. To konsorcjum firm Projekt Plus i Innebo Group, które swoje usługi wyceniło na 602,7 tys. zł (o około 12 tys. zł mniej niż zakłada budżet). Obie oferty są obecnie rozpatrywane przez inwestora. Kolejne postępowania na rozbudowę lotniska powinny zostać ogłoszone w pierwszym kwartale nowego roku.

Terminal i pas startowy – najważniejsze inwestycje

Wkrótce możemy się również spodziewać ogłoszenia decyzji o tym, która firma zbuduje nowy terminal lotniska w Radomiu i podpisania umowy. Najniższą ofertę, która mieści się w założonym przez PPL budżecie (ok. 277 mln. zł) złożyła firma Mirbud – 241 463 414,63 zł. Kolejny oferent – Budimex, założył kwotę 322 257 354 zł, a Hochtief – 335 611 144 zł. Terminal będzie gotowy latem 2022 roku.

Tymczasem od miesięcy trwają prace przy przedłużeniu i ujednoliceniu nawierzchni radomskiej drogi startowej. Jak dotąd, pomimo sezonu zimowego, robót nie zakłóciła pogoda – więcej nawet, budowlańcy wykonali większość prac, zaplanowanych na wiosnę 2020 roku.

Docelowo pas startowy będzie miał 2,5 km długości i jest obecnie jednym z elementów portu, od którego zależy powodzenie projektu Portu Lotniczego Radom. Wykonawca, firma Max Bögl Polska, ma czas do końca września tego roku, aby inwestycję zrealizować – PPL zapłaci za nią w sumie 146,7 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska

Infrastruktura i lotniska

Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska

Emilia Derewienko 03 stycznia 2020

Zespoły trakcyjne ED74 przewiozą pasażerów z Warszawy na radomskie lotnisko?

Pasażer i linie lotnicze

Zespoły trakcyjne ED74 przewiozą pasażerów z Warszawy na radomskie lotnisko?

Michał Szymajda 28 listopada 2019

Radom: Otwarcie lotniska najwcześniej w 2022 roku

Infrastruktura i lotniska

Radom: Otwarcie lotniska najwcześniej w 2022 roku

Aleksander Domański 30 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5