Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-01-03 11:42
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Radom: Kolejny krok w przetargu na rozbudowę lotniska
fot. materiały prasowe
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" jest o krok bliżej do realizacji nowego lotniska w Radomiu. W grudniu otwarte zostały koperty w przetargu na opracowanie koncepcji oraz projektów budowlanych dla rozbudowy Portu Lotniczego Radom oraz pozyskanie odpowiednich pozwoleń w zakresie inwestycji na lotnisku.
Chodzi o stworzenie jednej spójnej koncepcji i projektu, który uwzględni wszystkie elementy niezbędne do funkcjonowania lotniska. – Przystępując do projektu budowy radomskiego lotniska, podzieliliśmy go na obszary związane m.in. z budową drogi startowej czy terminala. Teraz chodzi o kompleksowe spojrzenie na lotnisko jako na całość, aby nie umknął nam żaden szczegół potrzebny do otwarcia portu lotniczego i jego właściwego funkcjonowania w przyszłości – wyjaśniał rzecznik PPL, Piotr Rudzki.

Do udziału w postępowaniu zgłosiła się jedna spółka – WLC Inżynierowie. Firma funkcjonuje na rynku od 2010 roku, a zajmuje się usługami dotyczącymi przebiegu procesu inwestycyjnego, od stworzenia koncepcji, do pozyskania zezwolenia na realizacje inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego (ZRIL).

A tego właśnie dotyczył, ogłoszony w połowie listopada 2019 roku przez PPL, przetarg na rozbudowę Portu Lotniczego Radom. Oferta jedynego wykonawcy opiewa na 2,5 mln zł, mieści się zatem w budżecie inwestora, który wynosi 2,9 mln zł brutto. Analiza propozycji WLC Inżynierowie trwa, jednak nie ma obiektywnych przeciwwskazań dla podpisania umowy.

Założony przez PPL termin realizacji projektów to od 20 do 50 dni od momentu podpisania umowy, natomiast termin uzyskania decyzji ZRIL to 90 dni od daty zatwierdzenia projektu budowlanego. Najnowszy przetarg nie powinien wpłynąć na termin oddania lotniska do użytku publicznego – zgodnie z ostatnimi ustaleniami w sprawie budowy terminalu, lotnisko nie ruszy wcześniej niż za dwa lata.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zespoły trakcyjne ED74 przewiozą pasażerów z Warszawy na radomskie lotnisko?

Pasażer i linie lotnicze

Zespoły trakcyjne ED74 przewiozą pasażerów z Warszawy na radomskie lotnisko?

Michał Szymajda 28 listopada 2019

Radom: Otwarcie lotniska najwcześniej w 2022 roku

Infrastruktura i lotniska

Radom: Otwarcie lotniska najwcześniej w 2022 roku

Aleksander Domański 30 października 2019

PPL: Nowy termin przetargu. Czy uda się zapełnić terminal niemający połączenia z koleją?

Infrastruktura i lotniska

PPL: Nowy termin przetargu. Czy uda się zapełnić terminal niemający połączenia z koleją?

Aleksander Domański 24 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5