Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Centrum Serwisowo-Logistyczne Śmigłowców w Brazylii z gotowością operacyjną


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-12-12 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Leonardo

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Centrum Serwisowo-Logistyczne Śmigłowców w Brazylii z gotowością operacyjną
Fot. Leonardo
Koncern Leonardo zrobił kolejny krok w celu wzmocnienia poziomu usług wysokiej jakości, wspierających operatorów śmigłowców w Brazylii i Ameryce Łacińskiej, dzięki gotowości operacyjnej swojego całkowicie nowego Centrum Usług i Logistyki z siedzibą w Itapevi, zlokalizowanego 30 km od São Paolo.
Jest to wynik inwestycji o wartości 60 mln reali brazylijskich (ok. 9 mln EUR) - nowy obiekt jest zlokalizowany na obszarze 80 tys. m2, z czego 6 tys. m2 obejmuje budynki i infrastrukturę, a jednocześnie może pomieścić do 20 statków powietrznych. W przyszłości będzie miało miejsce stopniowe dodawanie obsługi technicznej statków, obiektów szkoleniowych oraz szeregu możliwości przemysłowych, a nowe centrum zwiększy zdolności serwisowe nawet o 50 proc. w porównaniu z poprzednią dedykowaną lokalizacją.

500 śmigłowców Leonardo, różnych modeli, używanych do szerokiego zakresu zastosowań jest obecnie w służbie w całej Ameryce Łacińskiej, z czego 190 znajduje się w Brazylii, a 120 z nich w São Paolo. Przewiduje się, że w nowej lokalizacji będzie obsługiwanych rocznie do 370 statków powietrznych, z potencjałem dalszej rozbudowy. Misje realizowane przez śmigłowce Leonardo w całym regionie obejmują transport VIP/korporacyjny i VVIP (ponad 220 maszyn to prawie 25 proc. światowej floty śmigłowców VIP firmy Leonardo), transport morski, misje ratownicze, pilnowanie porządku publicznego, gaszenie pożarów, misje wojskowe. Najbardziej popularne typy to jednosilnikowy AW119, lekki dwusilnikowy AW109, pośredni dwusilnikowy AW139, a ostatnio także pośredni dwusilnikowy AW169. AW189 wprowadził nowe zdolności w regionie, wspierając przemysł energetyczny.

W ostatnich latach, stały wzrost w regionie, wraz z wprowadzeniem wszystkich nowych modeli dla transportu VIP, bezpieczeństwa, usług publicznych i transportu morskiego, oznacza, że ten najnowszy rozwój usług pozwoli Leonardo spełniać zmieniające się wymagania w całym regionie. Nowe Centrum Usług i Logistyki w Itapevi, to dowód długofalowego zaangażowania koncernu Leonardo w regionie i dostosowanie jego działania do większej koncentracji na zapewnianiu wsparcia i bliskości z operatorami.

Zwiększony poziom usług pomoże w maksymalizacji skuteczności i bezpieczeństwa misji floty śmigłowców z korzyścią dla operatorów, załóg i obsługiwanych społeczności. Firma Leonardo, posiadająca ponad 90
centrów usług w ponad 40 krajach na całym świecie, jest zaangażowana w świadczenie wiodących, kompleksowych usług wsparcia i szkoleń, które zapewniają operatorom niespotykane dotąd korzyści pod względem bezpieczeństwa, jakości, skuteczności, kosztów i zrównoważonego rozwoju, co stanowi podstawę planu strategicznego Leonardo Be Tomorrow 2030.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Leonardo: Cztery śmigłowce AW169 trafią do Bestfly z Angoli

Biznes i przemysł

Leonardo: Cztery śmigłowce AW169 trafią do Bestfly z Angoli

Rafał Dybiński 27 listopada 2021

Powstaje nowe centrum serwisowe Leonardo

Biznes i przemysł

Powstaje nowe centrum serwisowe Leonardo

Rafał Dybiński 22 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5