Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Cathay Pacific oferuje starszym pilotom wcześniejsze emerytury i redukuje flotę o 60 maszyn


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-08-03 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/South China Morning Post

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Cathay Pacific oferuje starszym pilotom wcześniejsze emerytury i redukuje flotę o 60 maszyn
Fot. Tomasz Sniedziewski
Cathay Pacific zaoferowała starszym pilotom wcześniejsze przejście na emeryturę w ramach restrukturyzacji linii lotniczych w związku kryzysem wywołanym wirusem COVID-19 – informuje "South China Morning Post".
Przewoźnik z Hongkongu w pierwszym półroczu bieżącego roku przewiduje stratę w wysokości 1,27 mld dolarów. Jego flota licząca 238 samolotów była wówczas praktycznie w całości uziemiona, utrzymując jedynie operacje cargo oraz szczątkowy rozkład połączeń do kilku miast, takich jak Londyn, Pekin, Los Angeles, Sydney i Tokio.

Według analiz Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), sektor lotniczy Hongkongu, największego hubu cargo na świecie oraz jednego z głównych portów lotniczych globu, zapewniał około 330 tys. miejsc pracy w mieście i wraz z międzynarodową turystyką generował 4,9 proc. lokalnego PKB.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła włodarzy przewoźnika z Delty Rzeki Perłowej do przyjęcia rządowej pomocy oraz restrukturyzacji. Piloci w wieku 50 lat i starsi otrzymają propozycję wcześniejszego odejścia, obejmujące trzymiesięczne podstawowe wynagrodzenie za każdy rok pozostały do osiągnięcia normalnego wieku emerytalnego.

Zależny Cathay Dragon zaoferował identyczne warunki pilotom w wieku powyżej 58 lat. Kapitanowie i pierwsi oficerowie pracujący na kontraktach podpisanych w 1999 roku, gwarantujących wówczas emeryturę w wieku 55 lat, będą kwalifikować się do specjalnego programu, jeśli mają 50 lat lub więcej. Osoby natomiast z umowami zawartymi od 2008 do 2018 roku, gwarantującymi emeryturę dopiero w wieku 65 lat, będą kwalifikować się do specjalnego programu, jeśli mają ponad 55 lat.

Grupa Cathay Pacific zatrudniała w minionym roku 34 200 osób. Ostatnio zwolniono już w sumie 566 pracowników w wyniku zamknięcia baz personelu pokładowego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Zmniejszono wynagrodzenia kadry kierowniczej oraz planowana jest redukcja floty samolotów pasażerskich o 60 maszyn. Linie lotnicze miały już wiele trudności finansowych przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Niepokoje społeczne w Hongkongu w drugiej połowie 2019 roku spowodowały gwałtowny spadek ruchu lotniczego, który później zdziesiątkował jeszcze kryzys wywołany wirusem COVID-19, powodujący spadek o 99 proc. liczby podróży powietrznych w Delcie Rzeki Perłowej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Cathay Pacific otrzymają 5 mld dolarów pomocy publicznej od Hongkongu

Biznes i przemysł

Cathay Pacific otrzymają 5 mld dolarów pomocy publicznej od Hongkongu

Tomasz Śniedziewski 10 czerwca 2020

Hongkong: Od 1 czerwca wróci pasażerski ruch tranzytowy

Infrastruktura i lotniska

Hongkong: Od 1 czerwca wróci pasażerski ruch tranzytowy

Rafał Dybiński 27 maja 2020

Grupa Cathay Pacific: Nie da się przewidzieć terminu powrotu do poprzedniego stanu

Pasażer i linie lotnicze

Grupa Cathay Pacific: Nie da się przewidzieć terminu powrotu do poprzedniego stanu

Tomasz Śniedziewski 25 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5