Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Bydgoszcz z kolejnym dwucyfrowym wzrostem


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-03-05 15:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy,pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz z kolejnym dwucyfrowym wzrostem
fot. Wikimedia Commons
Liczba pasażerów obsłużonych w Porcie Lotniczym Bydgoszcz w ostatnim miesiącu wzrosła o 34,6 proc. rok do roku. To kolejny miesiąc dwucyfrowych wzrostów w tym porcie. Są one notowane konsekwentnie od listopada ubiegłego roku, a wszystko dzięki nowym połączeniom oferowanym z bydgoskiego lotniska.
– Taki wynik był możliwy dzięki uruchomionym w ostatnich miesiącach nowym połączeniom oraz zwiększonej ilość rotacji na prestiżowych trasach z bydgoskiego lotniska. Wśród nowości znalazły się: połączenie do Lwowa (2 razy w tygodniu), do Londynu Luton (3 razy w tygodniu) oraz zwiększona z 5 do 7 tygodniowo liczba rotacji na trasie Bydgoszcz - Frankfurt. Luty 2018 został zamknięty z wynikiem 23 703 pasażerów – poinformował Artur Niedźwiecki z biura prasowego lotniska.

Przedstawiciele lotniska przekonują, że kolejne miesiące i rok 2018 również zapowiadają się ciekawie. Od końca marca 2018 z Portu Lotniczego Bydgoszcz pasażerowie będą mogli podróżować do Londynu aż 11 razy w tygodniu (7 x Stansted i 4 x Luton). Rejsy PLL LOT na trasie Bydgoszcz – Lwów również są w sprzedaży na sezon letni. Touroperatorzy prowadzą sprzedaż ofert "First-minute” z wylotem z Bydgoszczy. Pasażerowie mają do dyspozycji 9 wakacyjnych kierunków w tym Antalya, Burgas, Dubrownik, Fuerteventura, Heraklion, Korfu, Zakynthos, Albanię oraz Bośnię i Hercegowinę. 

Jeżeli uda się utrzymać tendencję wzrostową, będzie to miła odmiana dla bydgoskiego portu, który ubiegły rok zakończył (mimo dobrej końcówki roku) ze spadkiem pasażerów sięgającym niemal 2 proc. 

Przypominamy, że pod koniec 2017 roku sejmik województwa kujawsko-pomorskiego zdecydował o dokapitalizowaniu akcji Portu Lotniczego Bydgoszcz poprzez zakup nowej emisji akcji o wartości 3,5 mln zł. Pieniądze są konieczne, by pokryć stratę operacyjną lotniska za 2017 rok, która najprawdopodobniej będzie znacznie niższa niż rok wcześniej.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dynamiczny luty na Kraków Airport

Infrastruktura i lotniska

Dynamiczny luty na Kraków Airport

Emilia Derewienko 02 marca 2018

Lublin nie spoczywa na laurach. Kolejna rekordowa liczba pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Lublin nie spoczywa na laurach. Kolejna rekordowa liczba pasażerów

Justyna Urbaniak 01 marca 2018

Lotnisko Chopina: Dokąd najchętniej latali pasażerowie w 2017 roku?

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: Dokąd najchętniej latali pasażerowie w 2017 roku?

Justyna Urbaniak 21 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS