Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Bombardier: 3,8 mld dolarów przychodów w III kwartale


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2017-11-03 09:56
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Bombardier

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bombardier: 3,8 mld dolarów przychodów w III kwartale
fot. Bombardier
Przychody kanadyjskiego producenta wynoszące 3,8 mld dolarów były niższe niż zakładali to analitycy Reutersa (4,1 mld dol). W tym samym kwartale ubiegłego roku firma odnotowała przychód w wysokości 3,7 miliarda dolarów.
Ostatnie trzy miesiące były szczególnie ważne dla Bombardiera, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt nawiązania współpracy z Airbusem w kontekście zakupu odrzutowców CSeries. – To dobry krok na dalszej drodze rozwoju Bombardiera. Program CSeries gwarantuje długoterminowy sukces handlowy i generuje nową i trwałą wartość dla naszych klientów, dostawców i akcjonariuszy – czytamy w oświadczeniu.

Zgodnie z umową Airbus będzie miał m.in. prawo do nominowania prezesa spółki CSALP i praktycznie decydujący wpływ na program CSeries. Strony liczą, że tym samym zwiększy się szansa na sprzedaż tego typu maszyn u klientów Airbusa. Europejski producent przejmie dokładnie 50,01 proc. akcji w spółce CSALP, 31 proc. będzie należało do Bombardiera, 19 proc. z kolei do samorządu kanadyjskiego regionu Quebec, który w 2015 roku przekazał miliard dolarów na wsparcie programu. O szczegółach tej transakcji pisaliśmy tutaj.

Dwukrotnie większy zysk

W omawianym okresie Bombardier odnotował przychody w wysokości 3,8 miliarda dolarów. Zysk operacyjny wzrósł do 165 milionów dolarów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w trzecim kwartale 2016 roku. W sektorze Business Aircraft producent dostarczył już w tym roku 96 samolotów i pochwalił się marżą zysku na poziomie 8,8 procent w ostatnim kwartale i 8,5 proc. od początku roku. Natomiast w sektorze Commercial Aircraft dostarczono już 39 maszyn. 

W czerwcu Bombardier dostał zamówienie na 360 odrzutowców typu CSeries. Największym ich nabywcą jest Delta Airlines, który zakupił 75 takich maszyn i myśli o dodatkowych 50. 

Bombardier Transportation się umacnia


Marże zysku operacyjnego wyniosły w III kwartale 8,5 proc. w przypadku oddziału Bombardier Transportation, zajmującego się produkcją taboru szynowego. Koncern prognozuje wzrost przychodów w tym segmencie transportu o 20 proc. w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Przychody z tego oddziału mają osiągnąć w tym roku 8,5 miliarda dolarów - ponad połowę z planowanych dla całego koncernu 16,3 mld dolarów. 

Firma poinformowała również, że do zarządu dołączył Douglas Oberhelman, były dyrektor Caterpillar Inc. Zastąpił on Patricka Pichette, który odszedł z koncernu z powodów osobistych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Boeing prowadził rozmowy z Bombardierem ws. zakupu CSeries

Biznes i przemysł

Boeing prowadził rozmowy z Bombardierem ws. zakupu CSeries

Magdalena Wosińska 01 listopada 2017

AirBaltic: Pół miliona pasażerów w Bombardierach CS300. Samoloty… uziemiono

Pasażer i linie lotnicze

AirBaltic: Pół miliona pasażerów w Bombardierach CS300. Samoloty… uziemiono

Michał Szymajda 18 października 2017

Boeing: Mimo współpracy z Airbusem Bombardier nie ucieknie od zobowiązań

Biznes i przemysł

Boeing: Mimo współpracy z Airbusem Bombardier nie ucieknie od zobowiązań

Magdalena Wosińska 18 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5