Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Boeing wyprodukuje biopaliwo


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2014-11-02 08:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Boeing wyprodukuje biopaliwo
fot. Boeing
Firmy Commercial Aircraft Corp. of China (COMAC) i Boeing będą produkować w Chinach biopaliwo. Przedsiębiorstwa otworzyły specjalny ośrodek, w którym zużyty olej będzie przetwarzany na ekologiczny napęd – biopaliwo.
Boeing oraz COMAC otworzyły w Chinach placówkę, która będzie przetwarzać zużyty olej spożywczy – popularnie zwany w Chinach „ściekowym” – w biopaliwo lotnicze. Szacunki podają, że z zużytego oleju spożywczego będzie można wyprodukować 650 litrów paliwa dziennie, co oznacza, że produkcja biopaliwa powinna utrzymać się na poziomie 1,8 mld litrów rocznie.

Biopaliwo to ekologiczny napęd, powstały z przetworzonej biomasy – produktów organizmów żywych, np. roślinnych czy zwierzęcych. Wykorzystanie biopaliwa może mieć zbawienny wpływ na ekologię i środowisko, dlatego aktywność firmy Boeing w tym zakresie nie dziwi. Najwięcej szkodliwych substancji, wytwarzanych przez linie lotnicze, emitowanych jest właśnie podczas lotów, a zmiana paliwa na bardziej przyjazne środowisku może zmniejszyć emisję CO2 nawet o 50 do 80%. Ponadto, zastosowanie takiego biopaliwa zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, jego składniki pochodzą z recyklingu, a jego produkcja nie wpływa negatywnie na ekosystem.

Użycie biopaliw lotniczych to sprawdzona technologia – niedawno o testowaniu lotów na ekologicznym paliwie poinformował fiński przewoźnik Finnair. Co więcej, Finnair po raz pierwszy wykonał lot na biopaliwie już w 2011 roku – wówczas jednak jego koszty przekroczyły podwójnie koszty tradycyjnego paliwa lotniczego. Teraz przewoźnik bada możliwości budowy na lotnisku w Helsinkach centrum biopaliwowego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

Biznes i przemysł

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

26 października 2021

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

Infrastruktura i lotniska

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

26 października 2021

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

26 października 2021

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

Biznes i przemysł

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

26 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5