Partner serwisu
PRAWO I POLITYKA

Boeing 737-900ER Alaska Airlines promuje edukację i równość rasową


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-05-04 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Boeing 737-900ER Alaska Airlines promuje edukację i równość rasową
fot. Alaska Airlines
Przez najbliższy rok w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych będzie latać Boeing 737-900ER linii lotniczych Alaska Airlines, rozpowszechniający informacje o United Negro College Fund (UNCF). Samolot z wizerunkami czternastu studentów ma pobudzać dyskusję na temat równości rasowej oraz wpływu edukacji na życie młodych ludzi. Inauguracyjny rejs maszyny odbył się 27 kwietnia na trasie z Seattle do Waszyngtonu.
– Zdajemy sobie sprawę, że jako firma nie osiągnęliśmy jeszcze miejsca, w którym powinniśmy być, biorąc pod uwagę równość rasową, ale inspirujemy się i kierujemy takimi wartościami, żeby postępować właściwie. Ten samolot pozwoli wzmocnić rozmowę na temat edukacji i będzie inspiracją dla wszystkich w podróży. Naszą największą szansą jest bowiem integracja i odzwierciedlenie przywódcze różnorodność szerszej populacji pracowników – podkreślił Ben Minicucci, prezes Alaska Airlines.

Czternaście wizerunków studentów zaprezentowanych w malowaniu samolotu ma przedstawiać przyszłe pokolenie liderów związanych rodzinnie z liniami lotniczymi, operującymi na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Jedną z nich jest Shilah, córka Shirah, stewardessy z Los Angeles, zatrudnionej w Alaska Airlines, aspirująca do kariery naukowej w branży nowych technologii lub jako inżynier. Uwielbia informatykę, sztukę i szydełkowanie, gra w golfa i piłkę nożną oraz lubi chodzić na zakupy z mamą.

Kolejnym jest Arthur, syn Macara, specjalisty od szkoleń Alaska Airlines w Seattle. Arthur jest w ósmej klasie i niedawno został przyjęty do Raisbeck Aviation High School w Tukwila w stanie Waszyngton. Jego największą miłością jest aeronautyka i eksploracja kosmosu. Lubi także tworzyć modele za pomocą swojej drukarki 3D oraz gra na gitarze basowej i fortepianie. Przewoźnik przedstawił również wizerunek Jade, córki Sarah, kierowniczki salonu Alaska Airlines Lounge w Seattle. Jade jest studentką Uniwersytetu Waszyngtońskiego na kierunku lingwistyka. Uczyła się hiszpańskiego, portugalskiego i suahili. Oprócz ojczystego języka angielskiego biegle włada także językiem niemieckim.

Jonathan i Alexis to z kolei dzieci Johna-Antony'ego, senior menedżera Alaska Airlines. Jonathan jest studentem pierwszego roku na Uniwersytecie Waszyngtońskim na kierunku komunikacja. Uwielbia muzykę jazzową oraz zna języki francuski i hiszpański. Alexis jest z kolei studentką drugiego roku na Uniwersytecie Whitworth w Spokane w stanie Waszyngton. Ukończyła studia na specjalizacji stosunki międzynarodowe i zna język francuski. Alexis nie ukrywa swoich aspiracjami związanych z prawem. Uwielbia też poezję i jazdę na rolkach.

Niektórzy z tych studentów własnymi słowami, podzielili się swoimi przemyśleniami na temat równości rasowej i edukacji. – Każde dziecko zasługuje na równe szanse, aby odnieść sukces. Jest możliwy do osiągnięcia tylko wtedy, kiedy masz równe szanse – stwierdziła Shilah, córka stewardessy z Los Angeles. – Wiedza to moc i jeśli ją zdobędziesz, to możesz zmienić świat. Możesz uczynić go lepszym i to właśnie chcemy zrobić – podkreślił z kolei Dominique.

Alaska Airlines zobowiązały się w zakresie przestrzegania równości rasowej oraz integracji do zwiększenia reprezentacji BIPOC (Black, Indigenous and people of color – wyj. red.) na stanowiskach kierowniczych, wspierając w ten sposób edukację wszystkich obywateli, niezależnie od pochodzenia. Wyznaczone cele przewoźnika obejmują do 2025 roku:

 • Zwiększenie różnorodności rasowej na wszystkich poziomach zatrudnienia, w tym na szczeblu kierowniczym, do co najmniej 30 proc.

 • Zwiększenie "Inclusion Index Score" o 10 punktów w raporcie dotyczącym zaangażowania pracowników, co ma odzwierciedlać zaangażowanie w kultywowanie prawdziwie integracyjnej kultury, w której każdy czuje, że do niej należy.

 • Pomoc w stworzeniu ścieżki kariery dla co najmniej 175 tys. młodych ludzi poprzez stałe partnerstwa z organizacjami takimi jak United Negro College Fund (UNCF).
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Alaska Airlines już oficjalnie w sojuszu oneworld

  Pasażer i linie lotnicze

  Alaska Airlines już oficjalnie w sojuszu oneworld

  Avgeek 01 kwietnia 2021

  USA: Biden zatwierdził 14 mld dolarów wsparcia dla linii lotniczych

  Prawo i polityka

  USA: Biden zatwierdził 14 mld dolarów wsparcia dla linii lotniczych

  Rafał Dybiński 13 marca 2021

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5