Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Boeing: Początek roku z 57-proc. zyskiem


Wstecz Dalej

Autor:

Magdalena Wosińska

Data publikacji:
2018-04-27 10:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Boeing: Początek roku z 57-proc. zyskiem
Fot. Boeing
Przychód Boeinga w pierwszym kwartale 2018 roku wyniósł 23,4 mld dolarów, co oznacza wzrost o 6 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Koncern przewiduje roczny zysk na akcję 16,4-16,6 dolarów i przepływ środków pieniężnych (dosł. cash flow) 15-15,5 mld dolarów, wobec wcześniej zakładanych 15 mld. Całkowity zysk netto w pierwszym kwartale, według analityków, jest wyższy o 57 proc.
Wartość zamówień netto wyniosła 34 mld dolarów i jest to gorszy wynik niż czwarty kwartał 2017 roku (40 mld dolarów). W okresie styczeń-marzec amerykański koncern łącznie zdobył zamówienia na ponad 5800 samolotów, których wartość po cenach katalogowych oscyluje wokół sumy 486 mld dolarów. Boeing dostarczył po 3 miesiącach 184 samoloty (+9 proc.), w 2017 r. sprzedał rekordową liczbę 763 maszyn.

Koncern zamierza zwiększyć rytm produkcji B767 z 2,5 do 3 miesięcznie z początkiem 2020 r. Po 2 pierwszych miesiącach nastąpił jego wzrost o 7,7 proc., największy od 2015 r. W pierwszym kwartale do floty LOT dołączył Boeing 787-9, teraz polski przewoźnik zamówił kolejne trzy Boeingi 787-9 Dreamliner. Samoloty zostaną dostarczone w 2019 r. W sumie LOT posiada dziś we flocie osiem mniejszych B787-8 i jednego większego B787-9. Biorąc pod uwagę wszystkie podpisane kontrakty, w tym i przyszłym roku przewoźnik włączy do swojej floty sześć Dreamlinerów.

Kolejne miesiące mogą nie być tak obiecujące dla producenta ze względu na utrudnienia na rynku azjatyckim. W kwietniu akcje Boeinga spadły na nowojorskiej giełdzie o 7 proc. po tym, jak na chińskiej liście towarów z USA objętych 25-proc. cłem znalazły się wąskokadłubowe samoloty producenta. Dla Boeinga to ważny rynek – producent dostarczył tam 22 proc. swoich produktów. Cła dotyczą samolotów o ciężarze własnym od 15 do 45 ton, ale zależnie od definicji tej danej, powstaje znak zapytania co do losu B737 MAX 8, bo większe MAX 9 i MAX 10 nie unikną nowego cła. Chiny są największym rynkiem eksportowym Boeinga, a 737 najpopularniejszą maszyną wśród klientów. Firma poinformowała, że do końca roku planuje dostarczyć prawie 100 737 MAX do chińskich linii lotniczych.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bombardier dostarczy planowaną liczbę samolotów CSeries

Biznes i przemysł

Bombardier dostarczy planowaną liczbę samolotów CSeries

Magdalena Wosińska 26 kwietnia 2018

Ryanair zamawia 25 Boeingów 737 MAX 8

Biznes i przemysł

Ryanair zamawia 25 Boeingów 737 MAX 8

Emilia Derewienko 24 kwietnia 2018

787-10 w barwach Singapore Airlines będzie latać do Japonii

Biznes i przemysł

787-10 w barwach Singapore Airlines będzie latać do Japonii

Magdalena Wosińska 20 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS