Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Bentley tworzy symulację ruchu pieszych na lotniskach


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-10-17 14:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bentley tworzy symulację ruchu pieszych na lotniskach
fot. Bentley Systems
Bentley Systems przejmuje oprogramowanie do symulacji ruchu pieszych Legion w projektach infrastruktury. Chodzi o możliwość przewidzenia zachowania ludzi np. podczas ewakuacji w miejscach publicznych, takich jak stacje kolejowe, lotniska i wieżowce – dowiadujemy się podczas konferencji Year in Infrastructure w Londynie.
Bentley Systems ogłosił przejęcie londyńskiej firmy Legion, która obsługuje ponad połowę z 40 największych agencji transportowych na świecie. Tym samym Bentley wzbogaci swoje usługi o badanie i weryfikowanie symulacji porównawczych scenariuszy ruchu pieszych.

Symulator zachowań

Aplikacja umożliwi nie tylko symulowanie interakcji pieszych ze sobą nawzajem i z przeszkodami, ale także symulowanie zachowania podczas ruchu i ewakuacji w miejscach publicznych: na stacjach kolejowych, lotniskach, stadionach i wieżowcach; także na poziomie ulicy z uwzględnieniem interakcji z pojazdami.

Modelowanie ruchu pieszych służy przede wszystkim do gromadzenia danych, umożliwiających szerszą ocenę projektów infrastruktury kolejowej i publicznej, ośrodków sportowych i ważnych wydarzeń. Oprogramowanie Legion jest wykorzystywane przez firmy od ponad 10 lat. Przejęcie przez Bentley powinno jeszcze bardziej zwiększyć potencjał na integrowanie modelowania ruchu pieszych z BIM.

W połączeniu z nowym oprogramowaniem OpenBuildings Station Designer, symulacja Legion umożliwia kompleksowe modelowanie ruchu pieszych dzięki wykorzystaniu niespotykanych dotąd cyfrowych procesów. Architekci, inżynierowie i właściciele obiektów będą mogli uwzględniać przejścia podróżnych podczas rozważania koncepcji projektu.

Ruch pieszych najistotniejszym czynnikiem?

– Ruch pieszych i jego nasilenie stanowią istotne zagadnienia podczas planowania i eksploatacji infrastruktury – mówi Santanu Das, starszy wiceprezes ds. projektowania w firmie Bentley Systems. ­– Cyfrowe procesy pracy, oparte na współpracy w zakresie symulacji ruchu pieszych, otrzymują coraz wyższy priorytet podczas projektowania. Wykorzystanie możliwości innowacyjnego oprogramowania do modelowania ruchu pieszych firmy Legion, pozwoli Bentleyowi na podejmowanie lepszych decyzji w celu usprawnienia ruchu pieszych oraz zwiększenia bezpieczeństwa – dodał.

Przedstawiciele firmy Legion z kolei są zdania, że ruch pieszych powinien być podstawowym kryterium podczas projektowania obiektów infrastruktury, jak stacje kolejowe czy lotniska. – Dzięki temu możemy rozwijać wizję „Science in Motion” w kierunku kompleksowego zastosowania symulacji ruchu pieszych – od planowania strategicznego, przez projektowanie, po remonty i eksploatację majątku trwałego – mówił Douglas Connor, założyciel firmy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT: Strajk na razie bez większego wpływu na działanie spółki (aktualizacja)

Prawo i polityka

LOT: Strajk na razie bez większego wpływu na działanie spółki (aktualizacja)

Aleksander Domański 18 października 2018

Bentley i Atos łączą siły w ramach projektów digital twin. Pomogą drony

Biznes i przemysł

Bentley i Atos łączą siły w ramach projektów digital twin. Pomogą drony

Emilia Derewienko 16 października 2018

Digital twin na lotniskach. Brazylia będzie mieć bliźniaczy port lotniczy

Infrastruktura i lotniska

Digital twin na lotniskach. Brazylia będzie mieć bliźniaczy port lotniczy

Emilia Derewienko 15 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5