Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Bentley i Atos łączą siły w ramach projektów digital twin. Pomogą drony


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-10-16 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Bentley Systems

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bentley i Atos łączą siły w ramach projektów digital twin. Pomogą drony
mat. pras.
Firma Atos, zajmująca się transformacją cyfrową i Bentley Systems ogłosiły podczas londyńskiej konferencji Year in Infrastructure partnerstwo strategiczne. Rezultatem współpracy ma być stworzenie i eksploatacja tzw. cyfrowych bliźniaków (digital twin) dla obiektów infrastruktury.
Globalne doświadczenie i wiedza specjalistyczna firmy Atos w dziedzinie transformacji cyfrowej razem z portfolio oprogramowania firmy Bentley w zakresie infrastruktury, inżynierii i modelowania rzeczywistości, umożliwią przedsiębiorstwom korzystanie z w pełni zintegrowanych i zarządzanych cyfrowych bliźniaków w postaci usługi w chmurze.

O technologii pisaliśmy ostatnio w kontekście brazylijskiego lotniska, które jako pierwsze w kraju zyska swojego cyfrowego bliźniaka – staranne odwzorowanie infrastruktury w trójwymiarowym modelu 3D.

Kooperacja firm Bentley i Atos ma przynieść szereg różnych korzyści, m.in. w pełni realistyczną widoczność obiektu. Przy pierwszym etapie ważną rolę odegrają obiekty bezzałogowe, dzięki którym obiekt zostanie zeskanowany i przeniesiony na model 3D. Infrastruktura będzie monitorowana, przez co możliwe będzie uniknięcie awarii.

Cyfrowy bliźniak umożliwi także zmaksymalizowanie dostępności obiektu, zwiększenie produktywności, zapewnienie optymalnej wydajności i w efekcie wydłużenie okresu eksploatacji majątku trwałego w terenie. Firmy zapewnią również szkolenie z zakresu eksploatacji oraz wsparcie przy podejmowaniu strategicznych decyzji, związanych z eksploatacją infrastruktury.

– Wierzę, że nasza współpraca z firmą Atos może pomóc zarządcom w szybkim rozpoczęciu realizacji swoich ambicji związanych z cyfryzacją, umożliwiając i wykorzystując zarówno realistyczną wizualizację, jak i analityczną widoczność. Ogromna wiedza specjalistyczna firmy Atos w dziedzinie cyfrowej integracji danych razem z jej globalnym zasięgiem sprawiają, że jest ona idealnym partnerem w dostarczaniu usług cyfrowych bliźniaków opartych na rozwiązaniach w chmurze – mówił Greg Bentley, dyrektor generalny firmy Bentley Systems.

Firmy Bentley i Atos współpracowały już nad kilkoma projektami dla klientów z branży produkcyjnej, które umożliwiły połączenie wiedzy specjalistycznej firmy Atos w dziedzinie integracji systemów oraz rejestrowania i analizy danych z oprogramowaniem firmy Bentley do modelowania rzeczywistości.

To partnerstwo zostało zainicjowane za pośrednictwem globalnego partnerstwa strategicznego firm Atos i Siemens, które maksymalizuje połączone możliwości produktów i rozwiązań firmy Siemens z doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną firmy Atos w dziedzinie wspierania usług IT, wspierając ich transformację cyfrową, w szczególności w zakresie usług IoT, sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa teleinformatycznego.

W 2016 roku firma Bentley Systems również rozpoczęła strategiczne partnerstwo z firmą Siemens w celu rozszerzenia wspólnych ofert dla branży infrastruktury i przemysłu z korzyścią dla klientów końcowych. Od tego czasu firmy Bentley i Siemens wspólnie inwestują w rozwój nowych rozwiązań, w tym na potrzeby cyfryzacji produkcji dyskretnej i procesowej, przesyłu i dystrybucji energii, inżynierii kolejowej oraz wytwarzania energii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Od sezonu letniego Lufthansą częściej z/do Rzeszowa

Pasażer i linie lotnicze

Od sezonu letniego Lufthansą częściej z/do Rzeszowa

Aleksander Domański 16 października 2018

Łódź: „Shuttle bus” z lotniska na nowy przystanek ŁKA

Infrastruktura i lotniska

Łódź: „Shuttle bus” z lotniska na nowy przystanek ŁKA

Kasper Fiszer 16 października 2018

El Al: Rośniemy w siłę. Polacy są bardzo zainteresowani Izraelem (cz. I)

Biznes i przemysł

El Al: Rośniemy w siłę. Polacy są bardzo zainteresowani Izraelem (cz. I)

Emilia Derewienko 16 października 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5