Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Belavia zwiększa limit bagażu podręcznego i wprowadza nowe taryfy


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-11-19 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Belavia zwiększa limit bagażu podręcznego i wprowadza nowe taryfy
fot. Piotr Bożyk
Zgodnie z naszą wcześniejszą informacją, Belavia wprowadziła wczoraj (18 listopada) nowoczesną strukturę taryf, która pozwoli pasażerom wybrać zakres usług dodatkowych związanych ze swoim lotem. W ramach nowej koncepcji linie lotnicze zwiększają także limit wagowy bagażu podręcznego z 8 do 10 kg.
Jak ostatnio informowaliśmy, dostępność tanich lotów na Białorusi znajduje się na priorytetowej liście życzeń rządu. – Mamy szerokie zdanie na ten temat i jesteśmy w stanie zorganizować tanie trasy w ofercie Belavii. Jak wiemy, linia ma już pewne tanie trasy, a ta sieć może zostać rozbudowana na całą siatkę połączeń. Ale aby wprowadzić ten model biznesowy i sprawić, by działał, musimy podjąć decyzję na szczeblu rządowym – powiedział Artem Sikorsky, szef departamentu lotniczego cytowany przez krajowy dziennik Belta.

Uruchomienie niektórych tanich usług na Białorusi wydaje się logiczne dla władz białoruskich, które starają się udzielić wsparcia narodowemu przewoźnikowi i „stworzyć warunki, dzięki którym krajowa linia lotnicza będzie w stanie zorganizować tanie loty zarówno ze stołecznego lotniska w Mińsku oraz na regionalnych lotniskach we wszystkich miejscach docelowych i oferującą tę usługę w cenach, które są przystępne dla wszystkich pasażerów ”, stwierdził szef działu lotnictwa. Poza tym Belavia już zaczęła odchodzić od modelu pełnego serwisu, zaczynając od optymalizacji struktury taryf lotniczych. Linia niedawno ogłosiła, że ​​pracuje nad opracowaniem szeregu wydzielonych taryf i ma nadzieję wprowadzić nowe taryfy już wkrótce.

Taryfy bez bagażu będą dostępne w nowym systemie taryf. Jak podkreśla białoruska linia, liczba miejsc i koszt biletów lotniczych różnych taryf będą się różnić w zależności od pojemności samolotu, ruchu pasażerskiego i innych czynników. Różnica między kosztem lotu bez bagażu a minimalnym kosztem biletu w obie strony z bagażem wyniesie do 65 euro, w zależności od miejsca docelowego. Tak więc, np. minimalny koszt biletu w obie strony bez bagażu do Kaliningradu rozpocznie się od 85 euro (poprzednia minimalna cena podróży lotniczej z bagażem to 115 euro), koszt biletu w obie strony bez bagażu z Mińska do Pragi rozpocznie się od 166 euro (poprzednia minimalna cena za podróż z bagażem zaczynała się od 204 euro, a teraz od 191 euro), a np. koszt biletu w obie strony bez bagażu z Mińska do Kijowa rozpocznie się od 109 euro. Nowe taryfy linii są podzielone na pięć grup:
  • „Promo”,
  • „Light”,
  • „Smart”,
  • „Flex” dla klasy ekonomicznej,
  • oraz „Business” dla klasy biznesowej.


Taryfy „Promo” i „Light” sugerują najtańsze bilety lotnicze. Obie marki umożliwiają bezpłatny transport wyłącznie bagażu kabinowego o wadze nie większej niż 10 kg. Jeśli bagaż musi zostać zakupiony, koszt przewozu jednej walizki jest obniżony z 50 do 25 euro dla wyżej wymienionych marek.

Taryfa „Smart” obejmuje już bezpłatny transport nie tylko jednej sztuki bagażu kabinowego o wadze do 10 kg, ale także bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg. Zapewnia również możliwość bezpłatnego wstępnego wyboru niektórych miejsc na pokładzie samolotu.

Oprócz bezpłatnego przewozu bagażu kabinowego, warunki taryfy „Flex” obejmują bezpłatny transport jednej sztuki bagażu o wadze do 32 kg. Usługa wstępnego wyboru miejsca w kabinie, a także bezpłatne zmiany daty wyjazdu i zwrotu biletu.

Taryfa „Biznesowa” obejmuje największą liczbę usług: bezpłatny transport dwóch sztuk bagażu kabinowego o wadze nie większej niż 10 kg każdy i dwóch sztuk bagażu rejestrowanego o wadze do 32 kg każdy, bezpłatny wstępny wybór miejsca na pokładzie i możliwość zmiany i zwrotu biletu przed i po odlocie. Ponadto pasażerom podróżującym według taryfy „Biznesowej” linia lotnicza oferuje pierwszeństwo wejścia na pokład, salonik biznesowy i oddzielny punkt odprawy pasażerskiej. Sprzęt sportowy jest transportowany bez dodatkowych opłat zgodnie z obowiązującymi przepisami linii lotniczych w taryfach grup „Smart”, „Flex” i „Business”.

– Staramy się spełniać życzenia i wymagania naszych pasażerów w oparciu o najlepsze międzynarodowe doświadczenia. Głównym celem takich poważnych zmian jest umożliwienie pasażerom wyboru najbardziej atrakcyjnej opcji podróży. Jesteśmy przekonani, że większość naszych pasażerów zna już tę koncepcję na podstawie doświadczeń wielu zagranicznych linii lotniczych. „Belavia” będzie nadal rozszerzać zakres usług oferowanych swoim pasażerom – powiedział Anatolij Gusarow, prezes Belavia-Belarusian Airlines.

Nowe zasady taryfowe dotyczą biletów zakupionych od 18 listopada w ramach nowej koncepcji taryfowej. W przypadku biletów zakupionych wcześniej obowiązują zasady obowiązujące w momencie zakupu biletu. Jednocześnie nowe zasady dotyczące wielkości każdej sztuki bagażu kabinowego będą miały zastosowanie do wszystkich biletów od 18 listopada br. W krótkim okresie testowym linia lotnicza będzie ściśle monitorować szybką korektę ewentualnych błędów, biorąc pod uwagę zdobyte doświadczenie, wprowadzając uzupełnienia i zmiany w funkcjonowaniu nowej koncepcji taryf.

Zmiany w Belavii to także dobre informacje dla podróżnych z Polski, bo taryfa z samym bagażem podręcznym, może przynieść obniżenie cen biletów na trasie Warszawa – Mińsk, choć tej taryfy do Polski jest bardzo mała dostępność. Władze Białorusi kilka miesięcy temu wprowadziły nowe zasady, dzięki której wszyscy podróżni z Polski i kilkudziesięciu innych państw, którzy wylądują na lotnisku w Mińsku, mogą bez konieczności posiadania wizy przebywać na terytorium Białorusi przez 30 dni.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Belavia zmieni model biznesowy na przewoźnika hybrydowego

Pasażer i linie lotnicze

Belavia zmieni model biznesowy na przewoźnika hybrydowego

Piotr Bożyk 12 listopada 2019

Wargaming i Belavia: Nowy samolot pomalowany w barwy World of Tanks

Biznes i przemysł

Wargaming i Belavia: Nowy samolot pomalowany w barwy World of Tanks

Emilia Derewienko 15 grudnia 2018

Belavia i Emirates podpisują porozumienie handlowe

Pasażer i linie lotnicze

Belavia i Emirates podpisują porozumienie handlowe

Michał Szymajda 28 lipca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5