Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Babimost: 6 tysięcy pasażerów od stycznia. Latem ma być lepiej


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-05-22 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PPL

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Babimost: 6 tysięcy pasażerów od stycznia. Latem ma być lepiej
fot. Babimost
Zbliżający się okres wakacyjny to czas zwiększonego zainteresowania podróżami lotniczymi. Zarządzany przez PPL port lotniczy Zielona Góra – Babimost liczy, że uda się wtedy poprawić wynik, jakim jest przewiezienie nieco ponad 6 tysięcy pasażerów od stycznia do maja.
Więcej LOT-u

Zmianą na korzyść dla lotniska jest zwiększenie częstotliwości lotów do Warszawy. Jedyny przewoźnik obecnie operujący w Babimoście – Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na tej trasie. Od 6 czerwca zarówno do Zielonej Góry, jak i do stolicy będzie można dostać się rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie. 

Przewoźnik i władze portu liczą, że taki układ połączeń skłoni do korzystania z połączenia zarówno biznesmenów podróżujących na jeden dzień z lub do Zielonej Góry, jak i dla turystów, którzy chcieliby odwiedzić słynne lubuskie winnice. Ponadto, rejsy są również dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych PLL LOT. Dzięki temu mieszkańcy tego zakątka Polski mają ułatwione korzystanie z największego węzła przesiadkowego w naszym kraju. 

Letni sezon czarterowy na zielonogórskim lotnisku otworzy turecka linia Onur Air, która 24 czerwca zainauguruje połączenia z doskonale znaną polskim turystom Antalyą. Rejsy, na zlecenie biura podróży „Coral”, będą realizowane do 16 września airbusami A320. Będą to największe samoloty regularnie operujące z portu lotniczego w Babimoście. 

Byle do lata


– Cieszymy się z rosnącego zainteresowania portem lotniczym w Zielonej Górze – mówi rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Piotr Rudzki – decyzje podjęte zarówno przez biura podróży, jak i przewoźników świadczą o niewykorzystanym jeszcze potencjale, który powinien w przyszłości utrwalić pozycję regionu lubuskiego na lotniczej mapie komunikacyjnej Polski – odważnie stwierdza rzecznik. 

Obecne dane lotniska w Babimoście przedstawiają się następująco: od początku roku zrealizowano w ruchu pasażerskim 386 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało 6060 podróżnych – z czego 1542 w ciągu ostatniego miesiąca. Dla porównania w pierwszym półroczu 2018 roku lotnisko szczyciło się 12 tysiącami obsłużonych klientów. Obecne statystyki są nieco lepsze od wyników za pierwsze sześć miesięcy 2017 roku, gdy z usług lotniska skorzystało 5 895 pasażerów.

– Zakładamy, że wakacyjny wzrost liczby operacji, zarówno rejsowych, jak i czarterowych w poważnym stopniu przełoży się na wzrost liczby obsługiwanych przez nasz port pasażerów – zapewnia Piotr Rudzki.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Babimost z gigantycznym spadkiem za listopad

Infrastruktura i lotniska

Babimost z gigantycznym spadkiem za listopad

Justyna Urbaniak 05 grudnia 2018

Babimost: W sezonie wakacyjnym wystartują połączenia czarterowe?

Infrastruktura i lotniska

Babimost: W sezonie wakacyjnym wystartują połączenia czarterowe?

Justyna Urbaniak 07 lutego 2018

Babimost: Rekordowy styczeń na lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Babimost: Rekordowy styczeń na lotnisku

Justyna Urbaniak 05 lutego 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5