Lotnisko w Babimoście: 12 tys. pasażerów w I półroczu 2018 roku - Rynek Lotniczy
 
Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko w Babimoście: 12 tys. pasażerów w I półroczu 2018 roku


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-07-19 14:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko w Babimoście: 12 tys. pasażerów w I półroczu 2018 roku
fot. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost
W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost obsłużył ponad 12 tys. pasażerów – w tym samym okresie 2017 roku było ich zaledwie 5895.
Tak dobrego miesiąca w historii zielonogórskiego portu jeszcze nie było. W czerwcu lotnisko zanotowało 72-procentowe wzrosty w porównaniu z tym samym miesiącem 2017 roku. We wszystkie czerwcowe dni z zielonogórskiego lotniska skorzystało łącznie 2335 osób. W zeszłym roku w czerwcu było to jedynie 1355 podróżnych. Łącznie, w pierwszym półroczu 2018 roku, przez lotnisko w Babimoście przeszło 12 047 tys. pasażerów (rok temu, w tym samym okresie, było ich 5895).

Jak podkreślają władze portu, kluczowe znaczenie dla dobrych, tegorocznych wyników przewozowych ma uruchomienie przez Polskie Linie Lotnicze LOT połączenia między Babimostem a Warszawą. Loty na tej trasie cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Przekłada się to na statystyki – a te rosną w miesiącach, w których LOT operował na lotnisku już w roku ubiegłym. Przewoźnik jest bowiem obecny w porcie od marca 2017 roku, a dynamika wzrostów utrzymuje się mniej więcej na stałym, bardzo wysokim poziomie (obecnie – najwyższym w kraju).

Babimojskie lotnisko od miesięcy zapowiadało uruchomienie lotów międzynarodowych i czarterów w sezonie letnim. Jak informowaliśmy jeszcze w marcu, miasto Zielona Góra rozpisało długo oczekiwany przetarg na realizację tras zagranicznych. Problemem przetargu był wymóg realizowania usługi od dnia podpisania umowy. Zainteresowani mogli składać oferty do 5 kwietnia. Nikt do przetargu jednak nie przystąpił. Dlatego na chwilę obecną Babimost pozostaje portem jednego przewoźnika.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina: 8 mln pasażerów w pierwszym półroczu 2018 roku

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina: 8 mln pasażerów w pierwszym półroczu 2018 roku

Emilia Derewienko 17 lipca 2018

Katowickie lotnisko z rekordowymi wynikami w lipcu

Infrastruktura i lotniska

Katowickie lotnisko z rekordowymi wynikami w lipcu

Justyna Urbaniak 16 lipca 2018

Świetne wyniki Portu Lotniczego Gdańsk

Infrastruktura i lotniska

Świetne wyniki Portu Lotniczego Gdańsk

Emilia Derewienko 16 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS