Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Azjatycka linia montażu Airbusa w Tiencin dostarczyła A321neo numer 1

Dalej Wstecz
Autor:

Avgeek

Data publikacji:
26-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Azjatycka linia montażu Airbusa w Tiencin dostarczyła A321neo numer 1
Fot. Airbus Media
Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami Airbus dostarczył w piątek (24 marca) pierwszy samolot A321neo zmontowany na Final Assembly Line Asia (FAL Tianjin) w Tiencin w Chinach. Jak poinformował Airbus, przełom ten rozszerza i pogłębia współpracę z chińskim przemysłem lotniczym oraz świadczy o zaangażowaniu producenta w umacnianie długoterminowego partnerstwa strategicznego z Chinami.

FAL w Tianjin oficjalnie rozpoczął prace adaptacyjne, aby stać się zdolnym do montażu A321 w sierpniu 2022 r. Była to pierwsza tak duża modernizacja linii montażowej od czasu rozpoczęcia działalności w 2008 r. Dostarczenie pierwszego samolotu A321 przez FAL Tianjin planowane było planowane w pierwszych miesiącach 2023 r. i tak też się stało.

- Od kiedy ogłosiliśmy oficjalnie oddanie do użytku pierwszego samolotu A321 w FAL Tianjin w listopadzie ubiegłego roku, odpowiednie działania związane z montażem końcowym i testami przebiegały bez zakłóceń, pokazując dojrzałość FAL Tianjin do szybkiego dostosowania się do nowych produktów. Udana dostawa pierwszego samolotu A321neo pozwala Airbusowi uhonorować popularność samolotu na rynku chińskim oraz konsekwentne zaufanie i wsparcie ze strony naszych klientów. Airbus nadal rozszerza i wzmacnia kompleksową współpracę z chińskim przemysłem lotniczym, podkreślając swoje długoterminowe zaangażowanie w Chinach, aby zapewnić bliskość klientów, a jednocześnie wspierać globalny wzrost produkcji samolotów komercyjnych - powiedział George Xu, wiceprezes wykonawczy Airbusa i dyrektor generalny Airbus China.

Airbus dostarczył pierwszy samolot A321neo zmontowany na FAL Asia chińskim liniom Juneyao Air. Maszyna napędzana jest silnikami PW1100G Pure Power firmy Pratt & Whitney, a na pokład zabrać może 207 pasażerów: ośmiu w klasie biznes oraz 199 w klasie ekonomicznej. Podczas lotu dostawczego będzie wykorzystywał 10 proc. mieszankę paliwa SAF, wspierając tym samym strategię ekologicznego lotnictwa w Chinach.

4 linie FAL

Airbus ma cztery zakłady montażowe rodziny A320 na całym świecie: w Tuluzie, Hamburgu, Tiencin i Mobile. Do końca 2022 r. wszystkie miejsca montażu samolotów komercyjnych zostały przystosowane do obsługi A321, w ramach strategii przemysłowej mającej na celu zmniejszenie ryzyka związanego z rozwojem i zaspokojenie rosnącego udziału produkcji A321.

Chińska fabryka

Linia montażu końcowego (Final Assembly Line Asia - FALA) w Tiencin jest spółką joint venture Airbusa i chińskiego konsorcjum obejmującego Wolną Strefę Handlu Tiencin i firmę AVIC, China Aviation Industry Corporation. Warto dodać, że w Tianjin znajduje się także zakład wyposażania wnętrz i dostaw samolotów z rodziny A330 dla chińskich linii lotniczych, a od pierwszego kwartału 2022 r. Airbus dostarcza również szerokokadłubowe airbusy A350. Początkowo Airbus realizuje dostawy jednego A350XWB miesięcznie.

Od pierwszej dostawy pierwszego zmontowanego w Chinach Airbusa A320 liniom Sichuan Airlines w 2009 r. 16 linii lotniczych w Chinach odebrało już nieco ponad 650 maszyn producenta zmontowanych w tym kraju.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Air Niugini zamówiły dwa boeingi B787-8 Dreamliner

Pasażer i linie lotnicze

Air Niugini zamówiły dwa boeingi B787-8 Dreamliner

Piotr Bożyk 08 czerwca 2023

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

Air Niugini zamówiły dwa boeingi B787-8 Dreamliner

Pasażer i linie lotnicze

Air Niugini zamówiły dwa boeingi B787-8 Dreamliner

Piotr Bożyk 08 czerwca 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5