Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Azerbaijan Airlines i Buta Airways zawiesiły loty do Rosji


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-03-07 12:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Azerbaijan Airlines i Buta Airways zawiesiły loty do Rosji
fot. Azerbaijan Airlines
Linie lotnicze Azerbaijan Airlines (AZAL) i niskokosztowe Buta Airways zawiesiły bezterminowo wszystkie rejsy do miast w Rosji – poinformowano w oficjalnym komunikacie narodowego przewoźnika Azerbejdżanu, który podporządkował się zaleceniu Federalnej Agencji Transportu Lotniczego.
"Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów AZAL. Brak pełnej ochrony ubezpieczeniowej podczas lotów międzynarodowych do Rosji stwarza nieuzasadnione ryzyko dla obywateli naszego kraju, a także dla samych linii lotniczych" – podkreślono w komunikacie, odnosząc się do skutków sankcji nałożonych przez kraje Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii po inwazji Rosji na Ukrainę. Pasażerowie odwołanych rejsów mają prawo do zmiany terminu lotu lub uzyskania zwrotu biletu bez dodatkowych kosztów.

Azerbaijan Airlines obsługiwały w Rosji trasy z Baku do dwóch moskiewskich portów Domodiedowo i Wnukowo oraz do Sankt Petersburga. Wcześniej oferowano również loty do Astrachania, Czelabińska, Krasnojarska, Niżnego Nowogrodu, Nowosybirska, Orenburga, Permu, Rostowa nad Donem, Samary, Wołgogradu, Woroneża i Jekaterynburga. Na Ukrainie natomiast realizowano połączenia do Kijowa i Lwowa, a wcześniej także do Charkowa, Symferopola i Zaporoża.

Flota narodowego przewoźnika Azerbejdżanu składa się z dwóch czterosilnikowych airbusów A340-500, z których jeden wciąż regularnie lata do Dubaju, dwóch boeingów 787-8, dwóch boeingów 767-300ER, trzech boeingów 757-200, trzech airbusów A319-100 oraz sześciu airbusów A320-200.

Buta Airways obsługiwały w Rosji z kolei połączenia z Baku do Astrachania, Kazania, Mineralnych Wód, Moskwy-Wnukowo, Sankt Petersburga i Ufy. Niskokosztowiec na Ukrainie realizował natomiast trasy do Charkowa, Lwowa, Kijowa-Żuliany i Odessy. Flota taniego przewoźnika składa się z ośmiu embraerów E190.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Virgin Atlantic dołączy do sojuszu SkyTeam

Pasażer i linie lotnicze

Virgin Atlantic dołączy do sojuszu SkyTeam

27 września 2022

Emirates zwiększą liczbę lotów do trzech miast w RPA

Pasażer i linie lotnicze

Emirates zwiększą liczbę lotów do trzech miast w RPA

27 września 2022

CPK: Plan Generalny i etapy rozwoju lotniska. Otwarcie w 2028 roku

Infrastruktura i lotniska

CPK: Plan Generalny i etapy rozwoju lotniska. Otwarcie w 2028 roku

27 września 2022

Wojna zwiększa wyzwania dla kontroli ruchu lotniczego

Biznes i przemysł

Wojna zwiększa wyzwania dla kontroli ruchu lotniczego

27 września 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5