Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

ATR podejmuje dalsze środki w celu zabezpieczenia swojej przyszłości w środowisku COVID-19


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2020-07-06 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

ATR podejmuje dalsze środki w celu zabezpieczenia swojej przyszłości w środowisku COVID-19
fot. Piotr Bożyk
Producent samolotów regionalnych ATR ogłosił plany usprawnienia firmy w odpowiedzi na kryzys COVID-19. ATR planuje zmniejszenie swojej działalności w nadchodzących latach z powodu straty lotnictwa komercyjnego w ostatnich miesiącach.
Francusko-włoski producent regionalnych ATR-ów chce ograniczyć swoją produkcję nawet o 50 proc. a ponieważ branża zmaga się z bezprecedensowym kryzysem, ograniczenie to będzie miało wpływ na światową siłę roboczą ATR, przy oczekiwanej redukcji 204 pracowników, w tym 186 we Francji. Proces informowania i konsultacji z partnerami społecznymi rozpoczął się już w czerwcu w celu osiągnięcia porozumień do jesieni 2020 r.

Zmniejszenie liczby podróży lotniczych od czasu wybuchu pandemii silnie wpłynęło na popyt w lotnictwie i pomimo wsparcia rządowego, które pozwoliło firmie ograniczyć niezbędne działania dostosowawcze, ATR stwierdził, że ​​ożywienie, choć szybsze w segmencie regionalnego ruchu lotniczego, będzie jednak powolne. Podobnie jak inni główni producenci samolotów, aby przetrwać i zapewnić przyszłość firmy, ATR musiała rozważyć, wraz z innymi środkami, takimi jak ograniczenie kosztów, dostosowanie swojej siły roboczej do nowej i nieoczekiwanej sytuacji.

ATR we Francji będzie współpracować ze swoimi partnerami społecznymi w celu ograniczenia wpływu tego planu, opierając się na wszystkich środkach, które zostaną udostępnione przez rząd w możliwie największym stopniu ograniczając zwolnienia.

- Przemysł lotniczy, podobnie jak wiele innych branż, zmaga się z najbardziej znaczącym kryzysem gospodarczym, jaki kiedykolwiek mieliśmy. Pomimo działań podjętych w celu zaabsorbowania początkowego wstrząsu COVID-19, ATR musi teraz podjąć takie środki, aby dostosować się do przytłaczających wyzwań, przed którymi stoimy, aby upewnić się, że jesteśmy gotowi dostosować nasze kompetencje do nowej przyszłości lotnictwa regionalnego , utrzymując wszystkie relacje z naszymi klientami; wspieranie floty na całym świecie i rozwój produktów, które mogą otwierać nowe rynki, takie jak ATR 42-600S czy cargo ATR 72-600F. Uważamy, że z czasem popyt na regionalne lotnictwo krótkodystansowe wzrośnie. Jednak ze względu na ograniczenia związane z podróżowaniem, naturalny strach przed powrotem ludzi do latania nie będzie bardzo szybki - powiedział Stefano Bortoli, prezes ATR-a.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Koreański Hi Air kupił dwa ATR-y 72-500

Biznes i przemysł

Koreański Hi Air kupił dwa ATR-y 72-500

Avgeek 25 czerwca 2020

TAROM odebrał pierwszego ATR-a 72-600 w nowym malowaniu

Pasażer i linie lotnicze

TAROM odebrał pierwszego ATR-a 72-600 w nowym malowaniu

Avgeek 20 lutego 2020

Wystartował Singapore Airshow 2020. Pierwsze zamówienia

Biznes i przemysł

Wystartował Singapore Airshow 2020. Pierwsze zamówienia

Avgeek 11 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5