Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Alstom i port lotniczy Dallas przedłużyli umowę na obsługę i serwis kolejki Skylink


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2022-04-15 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Alstom

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alstom i port lotniczy Dallas przedłużyli umowę na obsługę i serwis kolejki Skylink
Fot. Alstom
Alstom podpisał umowę z portem lotniczym Dallas Fort Worth (DFW) na świadczenie przez następne dziesięć lat usług operacyjnych i konserwacyjnych dla systemu autonomicznej kolei, obsługującej terminale największego lotniska w Teksasie. Zawarte porozumienie będzie obowiązywać do stycznia 2032 roku. Wartość umowy wyceniana jest na nieco ponad 200 mln euro.
Zakres prac producenta obejmie bieżącą konserwację prewencyjną i naprawczą 64 pojazdów Innovia APM 200, podsystemów i powiązanych komponentów systemu, na które składają się przełączniki, zasilanie, drzwi na stacjach, komunikaty głosowe i oznakowanie stacji. Alstom będzie również odpowiedzialny za konserwację ośmiokilometrowej dwupasmowej prowadnicy, obejmującej belkę prowadzącą, zasilanie trzeciej szyny i przełączniki, dystrybucję energii, systemy ogrzewania oraz urządzenia do automatycznego sterowania pociągiem.

Alstom i port lotniczy Dallas Fort Worth współpracują w największym mieście Teksasu od 2000 roku. System kolei automatycznej Skylink, który obsługują 64 klimatyzowane wagony, oferuje pasażerom przejazd w obu kierunkach przez wszystkich pięć terminali - A, B, C, D i E. Alstom zapewnia obsługę techniczną systemu Skylink od momentu jego otwarcia, czyli od 21 maja 2005 roku. Pojazdy przewoziły jeszcze przed pandemią ponad 20 mln pasażerów rocznie.

– Skylink pomaga naszym klientom w łatwej nawigacji między terminalami – podkreślił Sean Donohue, prezes portu lotniczego Dallas Fort Worth. – Pewność, że Skylink jest odpowiednio serwisowany i sprawny, ma kluczowe znaczenie dla naszych podróżnych – stwierdził Donohue.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni i dumni, że możemy przedłużyć naszą współpracę z portem lotniczym Dallas Fort Worth. Wieloletnie zaufanie partnera do firmy Alstom jest dowodem na to, że nasze doświadczenie w zakresie eksploatacji i konserwacji pomaga klientom w zapewnianiu wydajnych i bezpiecznych usług dla ich użytkowników końcowych – podsumował Michael Keroullé, prezes Alstom Americas.

Innovia APM to system transportowy zaprojektowany do obsługi lotnisk i gęstej zabudowy miejskiej. Oferuje on szybkie i wygodne usługi dla osób dojeżdżających do pracy w obrębie miast, na lotniska i z lotnisk oraz pomiędzy terminalami lotniczymi. Wagony Innovia APM poruszają się po wydzielonym torze pod ziemią, na poziomie gruntu lub na podwyższeniu. Przejazd nie zakłóca ruchu na okolicznych drogach. Alstom dostarczył już klientom ponad 30 systemów kolei automatycznej i jest serwisantem lub operatorem w osiemnastu najbardziej ruchliwych portach lotniczych na świecie.

Port lotniczy Dallas Fort Worth obsłużył 62,5 mln pasażerów w 2021 roku. To wzrost o 58,7 proc. w odniesieniu do 2020 roku i mniej o 16,8 proc. w porównaniu z wynikami z 2019 roku. Więcej podróżnych na świecie odprawił jedynie port lotniczy Hartsfield-Jackson w Atlancie. Więcej o rankingu ACI World pisaliśmy w TYM TEKŚCIE

Lotnisko największego miasta Teksasu jest główną bazą American Airlines, czyli największego przewoźnika Stanów Zjednoczonych i zarazem globu. Z siedmiu dróg startowych aż cztery mają długość powyżej 4000 metrów. W planach jest budowa szóstego terminalu F, który ma być ukończony w 2025 roku. Dzięki temu port zyska kolejne 24 bramki odpraw, a ich liczba wzrośnie do 208. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Słowacja tnie kolejowe połączenia

Pasażer i linie lotnicze

Słowacja tnie kolejowe połączenia

18 czerwca 2022

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

Biznes i przemysł

PLL LOT już lata z Jasionki do Olsztyna

18 czerwca 2022

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

Pasażer i linie lotnicze

Amsterdam-Schiphol ustala dzienny limit podróżnych

18 czerwca 2022

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

Biznes i przemysł

Chińczycy chcą dostarczyć lokomotywy PKP Intercity

17 czerwca 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5