Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Alitalia: Wkrótce negocjacje w sprawie sprzedaży aktywów przewoźnika


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-01-09 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alitalia: Wkrótce negocjacje w sprawie sprzedaży aktywów przewoźnika
fot. Alitalia
W ciągu kilku najbliższych dni wyłoniony zostanie oferent zainteresowany kupnem Alitalii, z którym administratorzy przewoźnika rozpoczną negocjacje. Pod uwagę branych jest obecnie trzech oferentów. Ocena dokonana zostanie na podstawie danych liczbowych.
Spółka Alitalia, która w czasie 70-letniej historii działalności nie wypracowała zysku, jest w trakcie restrukturyzacji. Kandydatów zainteresowanych kupnem przewoźnika, jest obecnie siedmiu. Wśród nich wymienia się takich oferentów jak: Ryanair, Hainan Airlines, Air China, Air France, easyJet czy Lufthansa. Ten ostatni przewoźnik zaproponował 250 mln euro za przejęcie części floty i 6 tys. załogi. Zgodnie z ustaleniami niemiecka linia chce zachować ok. 100 samolotów z liczącej 123 maszyny floty Alitalii. Lufthansa nie jest zainteresowana usługami naziemnymi i przejmie jedynie odchudzoną wersję Alitalii.

Niemcy mieliby także korzystać z lotniska Rzym-Fiumicino jako dodatkowej bazy, oferując z niej połączenia przez Atlantyk do Ameryki Północnej i Południowej. Lotniska w Mediolanie zapewniałyby transport bez przesiadek i dostarczałyby podróżnych na dłuższe trasy.

Narodowy przewoźnik Włoch od wielu miesięcy nie może porozumieć się ze swoimi pracownikami. Załodze zaproponowano cięcia w pensjach i ograniczenia w zatrudnieniu w zamian za uratowanie firmy przed upadłością. Pensje planowano obniżyć o 8 proc., a pracę miało stracić około 1,5 tys. z liczącej 17 tys. osób załogi. Alitalia była pod nadzorem lotniczego giganta, linii Etihad, które były jednocześnie największym udziałowcem. Pomimo procesu restrukturyzacji, jaki przechodziła Alitalia, spółka była trwale deficytowa. Sprawie sprzedaży Alitalii przyglądamy się tutaj.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lufthansa bliżej końca przejęcia Alitalii

Biznes i przemysł

Lufthansa bliżej końca przejęcia Alitalii

Magdalena Wosińska 15 grudnia 2017

Lufthansa: Chcemy być aktywną częścią konsolidacji w Europie (cz.1)

Biznes i przemysł

Lufthansa: Chcemy być aktywną częścią konsolidacji w Europie (cz.1)

Magdalena Wosińska 13 grudnia 2017

Gdzie inni upadają, tam EasyJet korzysta

Biznes i przemysł

Gdzie inni upadają, tam EasyJet korzysta

Magdalena Wosińska 23 listopada 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5