Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-04-20 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy/Simply Flying

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia
fot. Alaska Airlines
Alaska Airlines ogłosiły szczegółowe informacje na temat pomocy rządowej, którą otrzyma na podstawie specjalnej ustawy. Linie lotnicze uzyskały 992 mln dolarów – donosi serwis "Simple Flying".
267 mln dolarów z udzielonej pomocy będzie miało formę pożyczki. Ponadto Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych będzie miał prawo do zakupu 847 tys. akcji Alaska Air Group za 31,61 dolarów za pojedynczą akcję.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pokrycie 70 procent kosztów budżetowych linii lotniczych do 30 września. Dzięki tej dotacji żaden pracownik nie będzie miał do czynienia z tymczasową utratą zatrudnienia oraz obniżkami płac. Do 30 września 2021 roku nastąpi również zawieszenie dywidend i wykupu akcji własnych. Do 24 marca 2022 roku utrzymane zostaną także limity wynagrodzeń dla kadry kierowniczej.

– Nasi pracownicy są wspaniali, obsługując naszych klientów i prowadząc bezpieczną oraz niezawodną usługę każdego dnia. Robią to nadal mimo kryzysu, aby bezpiecznie mogli latać Ci, którzy muszą podróżować, a zarazem dostarczać krytyczne artykuły spożywcze, zapasy i inne towary w odległe części Alaski. To federalne wsparcie pozwoli nam się nimi zająć w okresie prawie zerowego dochodu – podkreślił Brad Tilden, prezes Alaska Air Group.

Przewoźnik z północy kontynentu musi utrzymywać minimalne usługi określone przez Departament Transportu. Ich rozmiar jest mniejszy niż głównych amerykańskich linii lotniczych ze względu niski udział w rynku. Firma z głównymi hubami w Seattle oraz Anchorage musi obsługiwać punkt docelowy tylko trzy razy w tygodniu w przypadku miast, do których latała od pięciu lub więcej razy w tygodniu. Do punktów docelowych korzystających z usług mniej niż pięć razy w tygodniu linia musi zapewnić teraz zaledwie jeden lot tygodniowo.

Przewoźnik będzie musiał nadal świadczyć usługi dla najbardziej odizolowanych społeczności Ameryki w stanie Alaska. Chociaż popyt na pasażerów może być niewystarczający, niektóre z tych społeczności polegają na tych liniach lotniczych, dostarczających również ładunek pilnej potrzeby.

Wcześniej, oprócz Alaska Airlines, rządową pomoc uzyskały linie American, Delta i United. Warunki pomocy w przypadku głównych przewoźników Stanów Zjednoczonych są w większości podobne. Zatwierdzone fundusze pomogą uratować niektóre miejsca pracy w branży i utrzymać linie lotnicze na powierzchni.

American, Delta i United uzyskały blisko pięciokrotnie większe wsparcie niż Alaska Airlines. Przewoźnik działa głównie na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i na Alasce. Oferuje także także lukratywne rejsy międzykontynentalne, dysponując flotą 331 samolotów, z przeważającą większością modeli Boeingów 737. Linie obsługują w sumie 116 destynacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Alaska Airlines wstąpi do sojuszu oneworld

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines wstąpi do sojuszu oneworld

Avgeek 16 lutego 2020

Embraer dostarczył 1500. E-Jeta

Biznes i przemysł

Embraer dostarczył 1500. E-Jeta

Piotr Bożyk 22 grudnia 2018

Finnair zacieśnia współpracę z Alaska Airlines

Pasażer i linie lotnicze

Finnair zacieśnia współpracę z Alaska Airlines

Justyna Urbaniak 23 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5