Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus uruchamia podniebny monitoring samolotów A320


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-04-13 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Airbus Press/ TBB

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus uruchamia podniebny monitoring samolotów A320
fot. Airbus
Europejski producent uruchamia „Skywise Health Monitoring” dla pierwszego użytkownika – amerykańskich linii lotniczych Allegiant Air. Specjalny system będzie przekazywał informacje diagnostyczne o samolocie do informacji linii lotniczej.
Skywise Health Monitoring (SHM), skonfigurowana ze Skywise Reliability Services (SRS, usługi niezawodności) i Skywise Predictive Maintenance (SPM, predykcyjną obsługą techniczną) jest obsługiwana przez Skywise, przekazując w czasie rzeczywistym za pomocą łącza ACARS informacje diagnostyczne o samolocie do systemu informacyjnego linii lotniczej.

Wykorzystując moc platformy danych lotniczych Skywise, SHM zestawia i centralizuje alarmy, wskazania przyrządów pokładowych, wiadomości obsługowe, określa ich priorytet, koreluje wszelkie uszkodzenia z odpowiednimi procedurami wykrywania i rozwiązywania problemów, pokazuje ich wpływ na działanie samolotu, przechowuje historię obsługi technicznej systemu (z książki płatowca i informacji MIS zebranych przez Skywise Core i przechowywanych w bazie danych), umożliwiając skuteczne śledzenie alarmów.

Po całkowitym wdrożeniu i postępowaniu zgodnie z informacjami zwrotnymi przekazanymi przez Allegiant Air i innych „początkowych użytkowników”, SHM będzie wspierać centra kontrolowania obsługi technicznej, działy obsługi liniowej i działy techniczne linii lotniczych w procesie identyfikowania, ustalania priorytetów, analizowania i zajmowania się zdarzeniami w trakcie eksploatacji, umożliwiając szybsze podejmowanie decyzji i przygotowanie optymalnego rozwiązania zapewniającego wylot samolotu na czas i minimalizującego ryzyko pozostania samolotu na ziemi.

Ogólnie rzecz biorąc, SHM oszczędza czas linii lotniczych i zmniejsza koszty nieplanowanej obsługi technicznej. Integralnie połączony z SPM i SRS, aby zapewnić odbieranie wszystkich informacji od użytkownika, a także gotowy do połączenia z nowym pokładowym routerem danych operacji lotniczych i obsługi technicznej („FOMAX”), który może przechwytywać w czasie rzeczywistym ponad 20 tys. parametrów samolotu, SHM umożliwia kompleksowe zarządzanie i naprawianie nieplanowanych zdarzeń, na przykład poprzez przewidywanie dostępności narzędzi i części w lokalizacji położonej najbliżej samolotu. W następnych miesiącach do pierwszych użytkowników SHM dołączą następni, eksploatujący inne samoloty Airbusa, w tym A330, A350 i A380.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
airBaltic: Dobre wyniki finansowe za 2018 r.

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic: Dobre wyniki finansowe za 2018 r.

Aleksander Domański 02 kwietnia 2019

airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic odebrał kolejne dwa airbusy A220

Piotr Bożyk 31 marca 2019

 

Wiedeń: Rewelacyjne wyniki za marzec

Infrastruktura i lotniska

Wiedeń: Rewelacyjne wyniki za marzec

15 kwietnia 2019

Prognozy PwC: 45 mln pasażerów na CPK to nie problem

Pasażer i linie lotnicze

Prognozy PwC: 45 mln pasażerów na CPK to nie problem

15 kwietnia 2019

Singapurskie Changi z wodospadem

Infrastruktura i lotniska

Singapurskie Changi z wodospadem

15 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5