Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus przedstawił dostawcom aktualne informacje na temat planów produkcyjnych


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2021-05-29 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus przedstawił dostawcom aktualne informacje na temat planów produkcyjnych
fot. Piotr Bożyk
Airbus oczekuje, że rynek dla samolotów komercyjnych powróci do poziomu sprzed pandemii COVID-19 w latach 2023-2025, głównie dzięki samolotom wąskokadłubowym. W związku z tym francuski producent przekazuje dostawcom aktualizację swoich planów produkcyjnych, które mają na celu zaplanowanie niezbędnych inwestycji i zabezpieczenia długoterminowej zdolności produkcyjnej i tempa produkcji, zgodnie z oczekiwanym ożywieniem lotnictwa.
- Sektor lotniczy zaczyna wychodzić z kryzysu COVID-19. Komunikat skierowany do naszej społeczności dostawców zapewnia widoczność dla całego systemu przemysłowego, aby zabezpieczyć niezbędne zdolności i być gotowym, gdy wymagają tego warunki rynkowe. Równolegle przekształcamy nasz system przemysłowy, optymalizując produkcję modernizując zakłady produkcyjne rodziny A320. Wszystkie te działania są wprowadzane, aby przygotować naszą przyszłość - powiedział Guillaume Faury, dyrektor generalny Airbusa.

Oto jak wyglądają plany Airbusa:

  • Rodzina A320: Airbus potwierdza średni wskaźnik produkcji A320 na poziomie 45 samolotów miesięcznie w IV kwartale 2021 r. i wzywa dostawców do przygotowania się na przyszłość poprzez zabezpieczenie stałego wskaźnika produkcji na poziomie 64 maszyn w II kwartale 2023 r. W oczekiwaniu na dalsze ożywienie na rynku, Airbus prosi również dostawców o umożliwienie realizacji scenariusza zakładającego osiągnięcie wskaźnika produkcji 70 samolotów do I kwartału 2024 r. W dłuższej perspektywie Airbus sprawdza także możliwości osiągnięcia wskaźnika produkcji nawet 75 maszyn w drugiej połowie 2025 r.

  • Rodzina A220: Obecnie przy produkcji pięciu samolotów miesięcznie w zakładach w Mirabel (Kanada) i Mobile (USA), potwierdzono, że ta liczba wzrośnie do sześciu na początku 2022 r. Airbus przewiduje również, że do połowy dekady miesięczna produkcja A220 wyniesie 14 samolotów w miesiącu.

  • Rodzina A350: Obecnie średnie tempo produkcji wynosi pięć samolotów miesięcznie, a do jesieni 2022 r. ma ono wzrosnąć do sześciu maszyn.

  • Rodzina A330: Produkcja pozostaje na średnim miesięcznym poziomie dwóch samolotów miesięcznie.

W ten sposób Airbus chce chroni swoją zdolność do dalszego dostosowywania się do zmian na rynku lotniczym. Warto dodać, że Airbus wznowił prace nad modernizacją potencjału produkcyjnego w odniesieniu do samolotów rodziny A320 w Tuluzie. Zapewni to firmie większą elastyczność w globalnym systemie produkcji, umożliwiając reagowanie na ożywienie rynku i przyszły popyt. Producent zbliża się także do zakończenia produkcji A320ceo (tzw. current engine option) i pełnego przejścia na produkcję A320neo.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
EasyJet mogą latem wykorzystać 90 proc. swojej floty

Pasażer i linie lotnicze

EasyJet mogą latem wykorzystać 90 proc. swojej floty

Rafał Dybiński 23 maja 2021

Aerofłot odebrał pierwszego airbusa A320neo

Pasażer i linie lotnicze

Aerofłot odebrał pierwszego airbusa A320neo

Avgeek 18 maja 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5