Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus opracował rozwiązanie dla samolotów szerokokadłubowych do operacji cargo podczas pandemii COVID-19


Wstecz Dalej

Autor:

Avgeek

Data publikacji:
2020-05-05 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus opracował rozwiązanie dla samolotów szerokokadłubowych do operacji cargo podczas pandemii COVID-19
Fot. Airbus Media
Airbus opracowuje modyfikację samolotów z rodziny A330 i A350, która umożliwi liniom lotniczym instalowanie palet towarowych bezpośrednio na szynach od siedzeń na podłodze kabiny pasażerskiej, po zdjęciu foteli klasy ekonomicznej.
To rozwiązanie pomoże w utrzymaniu ciągłości biznesowej linii lotniczych, a także złagodzi globalny niedobór zdolności przewozowych „frachtowców” z powodu powszechnego uziemienia samolotów dalekiego zasięgu w kontekście pandemii COVID-19. Ponadto pomoże branży sprostać dużemu popytowi na loty humanitarne w celu szybkiego transportu dużych ilości sprzętu medycznego i innych materiałów eksploatacyjnych na duże odległości do miejsc, w których są one potrzebne.

W porównaniu z ładowaniem ładunków na siedzenia, to rozwiązanie Airbusa ułatwia łatwiejsze i szybsze operacje załadunku i rozładunku, a także ogranicza zużycie pokładu jak i samych siedzeń. Inne ważne korzyści obejmują dodatkowe bezpieczeństwo solidnej ochrony przeciwpożarowej oraz zdolność ograniczania obciążenia 9 g, aby zapobiec przesuwaniu się czegokolwiek podczas lotu.

Modyfikacja jest szykowana dla operatorów jako Biuletyn Serwisowy Airbusa (SB). W ramach tego dokumentu Airbus określa zakres prac inżynieryjnych, a także zarządza procesem uzyskiwania jednorazowej certyfikacji od Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Zakres modyfikacji obejmuje usunięcie siedzeń i systemu rozrywki pokładowej (IFE), instalację palet ładunkowych i związanego z nimi wyposażenia bezpieczeństwa - a także ponowną instalację oryginalnych elementów kabiny pasażerskiej w celu powrotu do operacji pasażerskich. Najnowsze SB będzie również ważne poza pandemią COVID-19.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5