Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus obniży wydajność o 40 proc. Cięcia mogą dotknąć 14 tys. osób


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-06-04 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Agencja Reutera

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus obniży wydajność o 40 proc. Cięcia mogą dotknąć 14 tys. osób
fot. Piotr Bożyk
Airbus planuje utrzymać realizację zamówień na poziomie 40 proc. planów sprzed wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Takie działania zwiększą presję na redukcję zatrudnienia w fabrykach producenta.
Airbus ogłosił do tej pory ograniczenie produkcji o jedną trzecią w stosunku do wcześniejszych planów, zanim kryzys uderzył w sektor podróży lotniczych.

Producent po dostosowaniu do różnych poziomów wydajności obliczył ponownie, że jego wskaźniki realizacji zamówień spadną o 40 proc. na kolejne dwa lata. To oczywiście wiąże się ściślej z dostosowaniem do różnych nakładów pracy potrzebnych do wykonania każdego typu samolotu.

Na przykład do zbudowania A350 potrzeba pięć razy więcej ludzi niż do wyprodukowania jednego A320, podczas gdy A380, z którego produkcji powoli się rezygnuje, potrzebuje zaangażowania aż ośmiu razy więcej osób na jeden samolot. Ponieważ aktualną produkcję ze względu za zamówienia i ekonomię zdominował A320, to Airbus na tej podstawie podejmie decyzje dotyczące niezbędnych zasobów pracowników do jego zbudowania.

Szacunkowo zagrożonych jest 14 tys. zatrudnionych. To oznacza redukcję aż o 40 proc. z wciąż jeszcze pracujących nad produkcją maszyn 35 tys. osób. Na tym jednak cięcia mogą się nie skończyć, a wszystko zależy od tempa ożywienia gospodarczego i zakresu zamówień. Niektóre prognozy ze źródeł branżowych wskazują na konieczność redukcji nawet 20 tys. zatrudnionych u Airbusa.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Delta Air Lines poleci z Atlanty do Kapsztadu

Pasażer i linie lotnicze

Delta Air Lines poleci z Atlanty do Kapsztadu

Rafał Dybiński 23 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5