Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus: Nie będzie zwolnień pracowników w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2021-03-05 15:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Agencja Reutera

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus: Nie będzie zwolnień pracowników w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii
fot. Airbus
Europejski producent samolotów Airbus nie dokona przymusowych zwolnień we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Firma osiągnęła jednocześnie porozumienie z niemieckim związkiem zawodowym w celu ochrony miejsc pracy do końca 2023 roku.
Airbus, który został mocno dotknięty spadkiem popytu na samoloty podczas kryzysu związanego z koronawirusem, zadeklarował, że zamiast przymusowych zwolnień uzgodniono inne środki – dobrowolne zwolnienia, wcześniejsze emerytury lub transfery wewnętrzne.

Negocjacje z pracownikami rozpoczęły się także w Hiszpanii. Europejski producent stara się osiągnąć cele polegające na redukcji personelu w ramach planu restrukturyzacji. Może chodzić nawet o 15 tys. miejsc pracy, zwłaszcza w siedzibie głównej we Francji oraz w niemieckich fabrykach.

Związek i rada zakładowa IG Metall, reprezentujące pracowników Airbusa w Niemczech, uzgodniły jednak z producentem samolotów całościowy pakiet, mający na celu ochronę miejsc pracy do końca 2023 roku. Około 1300 pracowników w Airbus Germany i 1000 w Premium Aerotec, spółce zależnej produkującej duże części samolotów, zostało dobrowolnie zwolnionych między listopadem a lutym.

– Dane dotyczące produkcji ustabilizowały się, ale nie przezwyciężyliśmy kryzysu – powiedział Holger Junge, przewodniczący rady zakładowej grupy. Przekazał również, że Airbus zgodził się uniknąć dalszych redukcji zatrudnienia dzięki pracy krótkoterminowej i skróceniu godzin nawet o 20 proc. od 2022 roku. Europejski producent zatrudnia w Niemczech około 55 tys. osób.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Saudi Arabian Airlines chcą zamówić 70 samolotów od Airbusa i Boeinga

Biznes i przemysł

Saudi Arabian Airlines chcą zamówić 70 samolotów od Airbusa i Boeinga

Emilia Derewienko 02 marca 2021

Norwegian Air anuluje zamówienie na 88 Airbusów

Biznes i przemysł

Norwegian Air anuluje zamówienie na 88 Airbusów

Emilia Derewienko 26 lutego 2021

CEVA Logistics wygrała kontrakt na obsługę fabryki Airbusa

Biznes i przemysł

CEVA Logistics wygrała kontrakt na obsługę fabryki Airbusa

Redakcja/inf. pras. 28 lutego 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5