Partnerzy serwisu:
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus inwestuje w firmę Carbon Engineering

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-11-2022
Ostatnia modyfikacja:
07-12-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Airbus

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
Airbus inwestuje w firmę Carbon Engineering
fot. Airbus
Airbus inwestuje w Carbon Engineering Ltd., kanadyjską firmę zajmującą się rozwiązaniami klimatycznymi, prowadzącą największy na świecie ośrodek badawczo-rozwojowy wyspecjalizowany w wychwytywaniu dwutlenku węgla z powietrza atmosferycznego, Direct Air Carbon Capture (DACC).

Inwestycja przyczyni się do sfinansowania części prac badawczo-rozwojowych nad zaawansowanymi technologiami bezpośredniego przechwytywania CO2 z powietrza, prowadzonymi przez Carbon Engineering w Centrum Innowacji w Squamish w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

– Technologia DACC firmy Carbon Engineering zapewnia skalowalne, niedrogie rozwiązanie do dekarbonizacji lotnictwa – powiedział Daniel Friedmann, dyrektor generalny Carbon Engineering. – Jesteśmy wdzięczni Airbusowi za podjęcie działań, pomagających przyspieszyć opracowywanie rozwiązań służących przemysłowi i klimatowi naszej planety – dodał Friedmann.

– Jesteśmy dumni z inwestycji w Carbon Engineering. Potwierdza ona nasze zaangażowanie w projekt bezpośredniego wychwytywania CO2 z powietrza jako podwójnego rozwiązania dla dekarbonizacji przemysłu lotniczego – powiedziała Karine Guenan, wiceprezes ZEROe Ecosystem w firmie Airbus.

DACC to technologia o dużym potencjale, polegająca na wychwytywaniu emisji CO2 bezpośrednio z powietrza za pomocą wentylatorów o dużej mocy. Po usunięciu CO2 z powietrza można go wykorzystać do produkcji ekologicznego paliwa lotniczego (SAF), które jest kompatybilne z dzisiejszymi samolotami.

Ponieważ przemysł lotniczy nie jest w stanie wychwycić wszystkich emisji dwutlenku węgla uwalnianych do atmosfery u źródła, stawia na wychwytywanie atmosferycznego CO2, który następnie można również bezpiecznie i trwale składować w zbiornikach podziemnych (geologicznych). To rozwiązanie pozwoliłoby sektorowi na wychwycenie bezpośrednio z powietrza ilości emisji gazów równoważnej skutkom jego działalności.

Inwestycja Carbon Engineering jest kluczowym elementem globalnej strategii klimatycznej Airbusa, zmierzającej do rozwoju i wdrażania technologii bezpośredniego przechwytywania CO2 z powietrza, jako jednej z wielu możliwości technologicznych wspierających ambicje przemysłu lotniczego w zakresie dekarbonizacji. Inwestycja ta jest również kluczowym elementem strategii Airbusa mającej na celu zwiększenie wkładu w kanadyjską gospodarkę. Airbus wspiera niedawno uruchomiony program Clean Technology Key Industrial Capability w Kanadzie w ramach Polityki korzyści przemysłowych i technologicznych.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POZOSTAŁE Z WĄTKU:

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5